Mobilā versija
0.0°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
9. janvāris, 2015
Drukāt

“Mēnestiņš” uz galvas. Ko darīt, lai novērstu matu izkrišanu? (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Manam vīram 45 gadu vecumā sākuši atkāpties mati. Kā to apturēt? Esmu dzirdējusi, ka palīdz sīpolu sula un galvas ādas masāža.” Veronika Rēzeknē

Matu izkrišanu vīriešiem nevar novērst ar galvas ādas masāžu, ierīvēšanu ar sīpolu sulu, maizes mīkstumu, olām vai majonēzi. Tā iemesls ir vīrišķo hormonu pārāk intensīvā iedarbība uz matu saknēm, tādēļ tās kļūst mazākas, nespēcīgākas un iznīkst.

Ko darīt? Aptiekās var iegādāties speciālus matu kopšanas līdzekļus ar augu valsts sastāvdaļām, tie lokāli bloķē vīrišķo hormonu ietekmi uz matu saknītēm. Pieejamas arī ārīgi un iekšķīgi lietojamas nehormonālas recepšu zāles, kas neļauj organismā veidoties tai hormonu formai, kura ir atbildīga par matu izkrišanu. Lietojot šādas zāles, var apturēt matu izkrišanu un atgūt daļu no zaudētās galvas rotas.

Ja “mēnestiņš” uz galvas jau izveidojies, 30% no zaudētā matu apjoma iespējams atgūt, veicot trombocītiem bagātas plazmas (PRP) procedūras. Tajās izmanto serumu, kas iegūts no paša pacienta asins plazmas, ar specifiskiem medikamentiem no tās atdalot augšanas faktorus – vielas, kas veicina matu atjaunošanos un augšanu.

Plastikas ķirurgi veic arī matu pārstādīšanas operācijas, pacienta paša matus no vietām, kur tie aug visbiezāk, piemēram, pakauša, pārstādot tur, kur to trūkst.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Daudzām patīk vīrieši bez matiem, Brūsa Vilisa tips. Dieva dēļ, neziediet nekādus mēslus un sīpolus.

 2. pirmkart nevajag seksa laika galvu atdrust pie sienas vai gultas malu noliec spilventiņu vai ka’du citu matrealu kas pie rokas piem žaketi *** otrs variants **vectē’vs no krieviem atnāca pec kara vīnam bija puse galvas bez matiem * kaiminiene ieteica putnu mēslus smērē’t galvā pēc diviem mēnešiem sāka list pirmie matiņi ,tatad palidz pec gada jau bija 3 cm dari .Dariet to palidzēs***

 3. Nagliņkomandas vārtsargs Atbildēt

  Man te būtu daži ieteikumi:
  1) nopērc garāku gultu,
  2) apskati bruņuķiveri,vai gadījumā ragi nav izauguši cauri,
  3) Varbūt,ka vajag nomainīt spilvenus (svešajās gultās).
  Ja nelīdz ,tad nāksies samierināties ar situāciju,ka esi vienīgais gaišums sievas dzīvē.

 4. Rīgā esot matu transplantācijas klīnika

 5. Ak šausmas. 40 gados sāk atkāpties mati, kas pa neražu. Man sāka atkāpties ap 22 gadiem, ko nu man darīt?

 6. Hormoni “trakoja un trakos”,- parasta bioloģija un nav tur ko dzīt visādas ķīmijas, un kaut vai paša asinsplazmu!

Sodas maska pret maisiņiem zem acīm. Iedarbīgi!Vienkārša maska palīdz novērst maisiņus zem acīm, tumšos lokus un pietūkumu.
Starp debesskrāpjiem kā mājās. ŅujorkaEs aizveru acis un esmu Ņujorkā – joprojām – tikai domās, bet tomēr. Nekad nevarētu iztēloties, ka šī biedējoši lielā pilsēta būs vieta, kurai piederēs mana sirds.
Draugiem Facebook Twitter Google+