Latvijā
Rīga

Mežaparka estrādi pārbūvē steigā 16

Valsts simtgades Dziesmu svētkiem, kas notiks nākamajā vasarā, cītīgi gatavojas ne vien dziedātāji un dejotāji, bet arī būvnieki. Mežaparka estrādē lielā ātrumā notiek pārbūves darbi, kuru lielāko daļu cer pabeigt līdz ziemai, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Būvnieki stāsta, ka divarpus mēnešos Mežaparka estrādē izdarīts daudz, – ieurbti visi vajadzīgie pāļi, tuvu beigām ir pamatu konstrukcijas būvdarbi. Tāpat tiek sakārtota arī estrādes apkārtējā infrastruktūra. Darbi notiek lielā ātrumā.

Valdis Koks, ”LNK, RERE” projektu direktors:” Šobrīd mēs strādājam tik ātri, lai vasarā izdarītu maksimumu, jo nevar zināt, kāda būs ziema.”

Mežaparka estrādes pārbūve neesot tehniski sarežģīta. Lielākais izaicinājums esot lielais būvlaukums, daudzie darbi, kas tiek darīti paralēli, un saspringtais grafiks.

Oļegs Burovs, Rīgas domes Īpašumu departamenta direktors:”Paldies Dievam, ka šobrīd šeit ir tie celtnieki. Viņi strādā, un vadība no abām būvkompānijām nesūdzas par to, ka viņiem nav, kas strādā.”

Pirmās kārtas būvdarbu termiņš, kuru laikā jāpabeidz skatītāju zona un piebraucamie ceļi, paliek nemainīgs – 2018. gada 18. jūnijs. Līdz ar to Dziesmu svētkos skatītāju zona būs daudz plašāka, un tajā varēs sasēsties 30 5000 skatītāju pašreizējo 23 000 vietā.

Savukārt zem jaunā skatītāju laukuma būs divu līmeņu telpas, kur tiks ierīkotas tualetes, tirdzniecības vietas, medpunkts un informācijas centrs.

Pēc Dziesmu svētkiem paredzēts uzsākt otro daļu, proti, pašas estrādes pārbūvi. Rīgas domē cer saņemt svētku apmeklētāju atsauksmes par nepieciešamiem uzlabojumiem.

Nākamā gada Dziesmu svētkiem estrādi tikai mazliet paplašinās ar pagaidu koka tribīnēm, lai uz tās satilptu nepilni 10 000 koristu.

Gala termiņš, kad vajadzētu pabeigt visu Mežaparka estrādes pārbūvi, ir 2021. gada 4. maijs.

LA.lv