×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. novembris, 2012
Drukāt

Mičiganas senators ierosina likvidēt Detroitu

Foto - AFPFoto - AFP

ASV Mičiganas likumdevēju sapulces senators Riks Džounss ierosinājis pilsētas bēdīgās finanšu situācijas dēļ likvidēt Detroitu, tās teritoriju sadalot citu apdzīvoto vietu starpā, vēsta televīzijas kanāls CBS.

Ja tiks pasludināts Detroitas bankrots, to var sadalīt starp citām Veina apgabala apdzīvotajām vietām, uzskata senators. Detroitas izformēšana ir tikai viens no variantiem, kā atrisināt pilsētas problēmas, tomēr to nedrīkst izslēgt no iespējamo alternatīvu vidus, norādīja Džounss. Arī Mičiganas štata gubernators Riks Snaiders (attēlā) atzina, ka Detroitas bankrota un izformēšanas iespēja nav pilnībā izslēdzama. Tomēr nopietni šāda alternatīva patlaban netiek izskatīta.

Finanšu krīze Detroitā ilgst jau vairākus gadus, bet 2012. gada beigās situācija ir pasliktinājusies tādā mērā, ka pilsētā jau decembra vidū var palikt bez naudas. Līdz gada beigām pilsēta plāno piesaistīt 30 miljonus dolāru uz obligāciju izdošanas rēķina, tomēr štats ir gatavs piešķirt šos līdzekļus vienīgi tad, ja tiek ievēroti zināmi nosacījumi, kurus Detroita pagaidām izpildīt nespēj. Detroitas ilgtermiņa obligāciju parādu summa jau aprīlī pārsniedza 12 miljardus dolāru. Kā liecina 2011.gada tautas skaitīšanas dati, pilsētā dzīvo nedaudz vairāk par 700 tūkstošiem cilvēku, un tas ir par 250 tūkstošiem mazāk nekā 2000. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+