×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2013
Drukāt

Milzu interese par Dziesmu svētku biļetēm

Foto - LETAFoto - LETA

Dziesmu un deju svētku padome vakardienas sēdē Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Dace Melbārde pavēstīja, ka pieprasījums pēc Dziesmu svētku lielajiem pasākumiem simt reižu pārsniedz piedāvājumu.

 

Tāpēc LNKC vērsies pie svētku mākslinieciskajiem vadītājiem un režisora ar aicinājumu sestdienas, 6. jūlija rītā, gaidāmo Noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu piedāvāt kā publikai atvērtu koncertu. Biļetes uz šo koncertu tiktu nodotas publiskajā tirdzniecībā 1. maijā. Biļetes uz ģenerālmēģinājumu sestdienas vakarā un noslēguma koncertu svētdien ir pārdotas.

“2018. gadā, kas ir Latvijas simtās jubilejas gads, pieprasījums pēc lielajiem Dziesmu svētku pasākumiem būs vēl lielāks, tāpēc steidzami jāatrisina estrādes un stadiona infrastruktūras jautājums,” pauž D. Melbārde. Tas būtu risinājums arī daudzo Dziesmu svētku dalībnieku vēlmei iegūt biļetes saviem tuviniekiem. Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende sēdē paziņoja, ka jau Nacionālā attīstības plānā iekļauta stadiona paplašināšana, un nolemts aicināt Rīgas domi palielināt arī Mežaparka estrādes ietilpību.

Karstas diskusijas izraisījušie bezmaksas ielūgumi, ko piešķir amatpersonām, diplomātiskajam korpusam, goda viesiem, svētku procesa uzturētāji un nodrošinātāji u. c., esot rādītājs, ka par šo jautājumu jādiskutē un jālemj arī turpmāk, neskatoties uz to, ka šoreiz ielūdzamo personu skaits bijis divreiz mazāks nekā iepriekšējos svētkos.

Dziesmu un Deju svētku biedrības valdes priekšsēdētāja Antra Purviņa savukārt nāca klajā ar alternatīvu risinājumu biļešu tirdzniecībā. Viņasprāt, biļetes vajadzētu sākt tirgot jau pusgadu pirms svētkiem, – sākotnēji tās piedāvāt par augstām cenām, bet vēlāk, tuvojoties svētkiem, cenas samazināt.

“Cilvēki acīmredzot vairāk grib nopirkt kopā būšanu un patriotisma sajūtu, ne tik daudz mākslinieciski augstvērtīgu sniegumu,” pauž LNKC direktore, cenšoties skaidrot, kāpēc tik milzīgs pieprasījums pēc lielajiem koncertiem, bet vēl aizvien pieejamas biļetes uz mākslinieciski augstvērtīgo vokāli simfoniskās mūzikas koncertu.

Šobrīd pārdoti 91,5% no kopējā publiskā tirdzniecībā pieejamām biļetēm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+