×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
29. augusts, 2017
Drukāt

Minimālā alga Latvijā būs 430 eiro (7)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

No 2018. gada 1. janvāra valstī minimālā alga būs noteikta 430 eiro līdzšinējo 380 eiro vietā, otrdien nolēma valdība.

Plānots, ka minimālās mēneša darba algas apmērs 430 eiro paliks nemainīgs trīs gadus.

Minimālā mēneša darba alga tiek ņemta vērā kā mērs arī dažādās tiesiskajās situācijās – piemēram, nosakot minimālos uzturlīdzekļus bērnam vai izmaksājot tos no Uzturlīdzekļu garantiju fonda, sodu sistēmā, personas materiālā stāvokļa noteikšanā un zaudējumu apmēra noteikšanā.

Noteikumus izstrādāja Labklājības ministrija sadarbībā ar Finanšu ministrija, kas sakarā ar minimālās mēneša darba algas paaugstināšanu no 380 eiro līdz 430 eiro veica finanšu aprēķinus par ietekmi uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, darba ņēmēju skaits, kuriem darba ienākumi ir minimālās mēneša darba algas apmērā 380 eiro un mazāk, bija 162,7 tūkstoši cilvēku, tai skaitā privātajā sektorā – 131,2 tūkstoši cilvēku un sabiedriskajā sektorā – 29,1 tūkstotis cilvēku.

Savukārt darba ņēmēju skaits, kuriem darba ienākumi bija tieši minimālās mēneša darba algas apmērā, ir 29,6 tūkstoši cilvēku, tai skaitā privātajā sektorā – 23,4 tūkstoši cilvēku un sabiedriskajā sektorā – 5,8 tūkstoši cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Nav tik vienkārši pat ar tiem 430 uz papīra, tur kaut kas baigi samudžināts! Kaut kādā kompensējamā atlīdzība? Un ar to pašu neapliekamo ienākumu nodokli ir tīrs valsts rekets, ja to atgriež(vai neatgriež) tikai pēc gada vai vairāk!

  2. bet tad arii uz rokas tos 430 eiro bez nodoklu atvilksanas citaadi pacel algu nodokli vel lielaki nost un uz rokas nemaz nemani ka kaut kas vairaak paliek

  3. Tā nav minimālā alga !
    430 eur ir pirms nodokļu nomaksas, jo nevienam neinteresē neesoša nauda!
    Var secināt minimālā alga būs 310.13 eur jeb nauda par, kuru var iegādāties preces un pakalpojumus.

  4. minimālā 430, bet izglītības iestādē strādājošiem kā bija 450, tā arī paliks. Izskatās, ka mācīties vispār nav jēgas, ja skolas bibliotekārs ar augstāko izglītību saņem pāris eiro vairāk kā minimālo algu

  5. no kā iztikt “nepareizā valstī strādājušajiem” pensionāriem ar 200 un mazāk € pensijām ????????!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+