Mobilā versija
-3.6°C
Antons, Antis, Antonijs
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
24. jūnijs, 2014
Drukāt

Monē “Ūdensrozes” izsolē pārdotas par rekordsummu

Foto: AFPFoto: AFP

Klods Monē sava dārza ūdensrozes attēlojis daudzās gleznās.

Londonas Sotbija izsole Kloda Monē 1906. gada glezna “Ūdensrozes” pārdota par 31,7 miljoniem mārciņu (37,15 miljonu eiro), kas ir otra lielākā summa, kāda jebkad samaksāta par mākslas darbu izsolēs, ziņo BBC.

Živernī dārzu iedvesmotā glezna bija centrālais izsoles objekts Sotbija modernistu un impresionistu izsolē līdzās Sisleja, Pikaso, Manē, Kandinska un Mondriana darbiem. Citastarp, Mondriana “Kompozīcija ar zilu, sarkanu un pelēku” nebija tikusi piedāvāta izsolē 50 gadus un pārdota par 15,2 miljoniem mārciņu (17,8 miljonu eiro). Kopumā no 46 izsole izliktajiem darbiem netika pārdoti tikai 4, un kopējie ienākumi no izsoles bija teju 122 miljonu mārciņu (143 miljonu eiro).

Sotbija pārstāvji norādījuši, ka izsoles rezultāti apliecina – kolekcionāri joprojām vēlas iegūt “trofeju mākslu”, proti, ka īpaši pieprasiti ir lielo mākslinieku darbi.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+