×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. novembris, 2012
Drukāt

Mūsu pilsētas zelts

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas vakarā Rīgas Kongresu namā pilsētas dome pulcēja ap deviņsimt labāko un strādīgāko rīdzinieku uz patriotisku koncertuzvedumu “Dziesma Latvijai”. 


 

“Uz koncertu nācu ar svētdienīgu sajūtu. Rīga šodien ir citāda nekā pirms divdesmit gadiem – 18. novembris te ir kļuvis par patiesi nozīmīgiem svētkiem un to var just visā pilsētā. Turklāt, ja reiz mani aicina uz šādu koncertu, saprotu, ka arī mani te novērtē,” atzīst Raimonds Birkāns, kurš jau četrdesmit gadus nostrādājis par atslēdznieku SIA “Rīgas ūdens”. Prieku par viņiem sagādāto svētku sajūtu un gandarījumu par uzaicinājumu uz koncertu pauda arī citi tā viesi. Viņu vidū sastapu arī pedagoģi Larisu Nabokinu, kura trīsdesmit gadus māca mazos rīdziniekus dejot un pašlaik kopā ar meitu vada ap 130 bērnu lielu deju grupu Rīgas mākslinieciskās jaunrades centrā “Praktiskās estētikas skola”, un Eižēniju Oborenko, kurš vairāk nekā piecdesmit gadu veltījis atslēdznieka darbam SIA “Rīgas satiksme”. “Mēs esam sapratuši, ka tieši šie cilvēki ir mūsu pilsētas zelts,” sacīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

Svinīgās sēdes laikā Rīgas domē pilsētas vadība sveica “Gada rīdzinieka 2012” titula ieguvējus. Par labdarības un kultūras mecenātisma tradīciju iedzīvināšanu galvaspilsētā šogad apbalvojumu saņēma Borisa un Ināras Teterevu ģimene. Balva par ieguldījumu zinātnē piešķirta Tālavam Jundzim. Pasniegti arī vairāki Rīgas domes Atzinības raksti. Par ieguldījumu medicīnas zinātnes attīstībā Rīgā to saņēma ārsts Andrejs Ērglis. Bet par izciliem sasniegumiem sportā atzinība izteikta sportistam Afanasijam Kuzminam. Apbalvoto vidū ir arī Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš par ilggadēju, pašaizliedzīgu darbu Rīgas labā. Atzinības rakstu saņēma mākslinieks Miķelis Baštiks par novatorismu un jaunradi dizainā, popularizējot Rīgas vārdu.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.3
Alūksne +12.8
Daugavpils +9
Saldus +12
Liepāja +16.2
Jelgava +13
Ventspils +14.8
Limbaži +12
Madona +11
Rēzekne +11
Draugiem Facebook Twitter Google+