×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

Mūžībā aizgājusi gleznotāja, mākslas skolotāja Maija Pīlāga

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mūžībā aizgājusi māksliniece, skolas direktore, mākslas skolotāja Maija Pīlāga ( 25.10.1943.-29.01.2015), portālam LA.lv pavēstīja Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolas ilggadīga skolotāja Anda Ramāna.

“Apjausmas par zaudēto vēl nav, un vārdu “aiziešana” ar mūsu Maiju negrib saistīt ne sirds, ne prāts. Šo laiku, kad Maija slimības dēļ nebija līdzās, bija grūti, pat neiespējami pieņemt. Joprojām gribas pajautāt un uzklausīt padomu, tik ierasti padalīties pārdzīvojumos, priekā un arī nebūšanās,” raksta Ramāna.

“..viņa man bija kā māte,”, vai “…ir sajūta, ka izrauts gabals no paša miesas,” – uzzinot šo skumjo ziņu, saka tie, kuriem bijusi laime Maiju Pīlāgu pazīt personīgi.

Maija Pīlāga mācījusies Rīgas 5. vidusskolā, Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskolā un Latvijas Valsts Mākslas akadēmijā, glezniecības/pedagoģijas nodaļā. Maijas Pīlāgas profesionālā darbība noritējusi vairākās darba vietās – Latvijas Zinātņu akadēmijā kā māksliniece noformētāja, Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikumā Tērpu modelēšanas nodaļā strādājusi par skolotāju. Liepājas Mākslas vidusskolā savu pieredzi un zināšanas audzēkņiem devusi kā zīmēšanas un gleznošanas pedagogs, kā arī veiksmīgi darbojusies kā direktora vietniece gan audzināšanas darbā, gan mācību darbā.

1990. gadā Maija Pīlāga dibināja Lēdurgas mākslas skolu un bija tās direktore, bet no 2011. gada bija Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolas direktore. Skolu absolventi savas direktores un citu pedagogu vadībā veido nobeiguma darbus, kas izdaiļojuši vairākus apkārtnē esošus objektus. Daudzi skolas absolventi turpināja mācības Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgas Dizaina un mākslas koledžā un Rīgas Amatniecības vidusskolā.
Maija vienmēr uzsvēra, ka strādāšana ir panākumu ķīla. Darbs bija arī visa viņas dzīve.
Viņas audzēkņi sekmīgi piedalījušies novadu, valsts mēroga kā arī starptautiskajos konkursos Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā un ASV.

Viņa cīnījās par tautas izglītību un prata paskubināt, iedrošināt uz garīgu attīstību ikvienu.
Uz Mākslas skolas bāzes 1993. gadā dibināta Lēdurgas Tautskola, šeit dzima doma par Limbažu rajona Mākslinieku organizāciju, vēlāk bija valdes priekšsēdētāja. Ik gadu Maija organizē plenērus Limbažu nodaļas māksliniekiem.

Par ieguldījumu novada un Latvijas Valsts stiprināšanā 2014. gadā Maija Pīlāga ieguvusi Goda novadnieka nosaukumu Krimuldā.

Atvadīšanās no Maijas Pīlāgas notiks Rīgā Svētā Miķeļa kapu kapličā 6. februārī plkst.12.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+