Kultūra
Mūzika

Mūzikā vizuļos sniegs un Margaritas Stārastes pasaka 2

Foto: Fotolia

Jauktais koris “Domino” kā centrālo šīs sezonas koncertu piedāvā Ziemassvētku tēmai veltītu muzikālo pasaku “Kāpēc sniegs vizuļo”, kas Rīgā tiks atskaņota trešajā adventa svētdienā – 17. decembrī plkst. 18 VEF Kvartāla kamerzālē, informē kora pārstāvji.

Koncertprogrammas pamatā ir šī gada simt gadu jubilāres, iemīļotās bērnu grāmatu mākslinieces Margitas Stārastes literārais darbs. Programmā būs dzirdams pasakas lasījums daudzsološās jaunās aktrises Ievas Barkānes izpildījumā, ko papildinās pasakas sižetam īpaši piemeklēti vokāli un vokāli-instrumentāli skaņdarbi jauktā kora “Domino” un solistu sniegumā.

Koncertprogrammā uzsvars likts tieši uz Latvijas komponistu radītiem skaņdarbiem, aptverot gan Latvijas kormūzikas klasiķu, gan mūsdienu komponistu daiļradi. Kā ierasts, vairākiem skaņdarbiem oriģinālas apdares korim veidojuši kora mākslinieciskais vadītājs Eduards Fiskovičs un kormeistars Ainārs Plezers, kuri līdz ar vēl citiem kolektīva dalībniekiem šoreiz arī paši sēdīsies pie mūzikas instrumentiem. Kā atzīst Eduards Fiskovičs, šogad koris atkāpies no vairākām līdzšinējām kora tradīcijām un šī būs arī pirmā reize, kad visa programma veidota tikai no dziesmām latviešu valodā.

Programma tiks atskaņota arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā 6. janvārī plkst. 16. Ieeja bez maksas.

LA.lv