×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. februāris, 2014
Drukāt

Mūzikas akadēmija piedāvā jaundarbu programmu Māra Sirmā vadībā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) aicina visus mūzikas interesentus uz ļoti īpašu notikumu – jaundarbu pasaules pirmatskaņojumu koncertiem “Spodrē manu dvēselīt’”., portālu LA.lv informēja JVLMA sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Lāce.

Koncerti notiks 7. martā Austrumlatvijas koncertzālē / Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē un 14. martā JVLMA Lielajā zālē. Klausītāju vērtējumam tiks nodoti Paula Dambja, Jura Karlsona, Pētera Plakida, Selgas Mences, Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda, Gundegas Šmites, Rolanda Kronlaka, Jura Vaivoda, Kārļa Lāča, Jāņa Aišpura un kompozīcijas studentu jaundarbi, kurus izdziedās JVLMA jauktais koris un etnomuzikoloģijas studenti. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents – Māris Sirmais.

Šie koncerti ir vērienīga kopprojekta rezultāts, jo pasaules pirmatskaņojumus piedzīvos virkne latviešu komponistu jaundarbu. Kopprojekts tapis, sadarbojoties JVLMA Diriģēšanas, Etnomuzikoloģijas un Kompozīcijas katedrām, uzrunājot radīt darbus korim gan jau pieredzējušus un plašāk pazīstamus komponistus, gan arī jauniešus – vēl tikai topošos komponistus.

Jautāts par grandiozo ideju, koncerta mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais stāsta: “Koncerta ideja ir vērsta ļoti daudz dažādos virzienos, pirmkārt, tas ir mūžu mūžos aktuālais jautājums par jaundarbu tapšanu, kas virza mūsu kultūras attīstības procesu. Otrkārt, par šo konkrēto ideju – tajā apvienojas tādi trīs būtiski virzieni kā kompozīcija, etnomuzikoloģija un kora kultūra, jo caur koru kultūru tradicionālā mūzika var tikt nesta ļoti tālu pasaulē un daudzi pasaulē iepazinuši latviešu tautasdziesmu, latviešu tautas tērpu un nacionālās atšķirības elementu tieši tādā veidā. Šajā reizē mūsu mērķis bija veidot jaundarbus, kas balstīti uz tradicionālās mūzikas pamatu pamatiem, sadarbībā ar kompozīcijas nodaļu, proti, visiem studentiem, kas šobrīd studē kompozīciju. Noteikti jāpiemin vēl viena šī fantastiskā projekta šķautne – tiek veidots sadarbības modelis starp komponistiem un diriģentiem. Jauno komponistu darbus diriģēs studenti – diriģenti. Tā viņi veidos kopdarbu jau no paša sākuma, no darba tapšanas stadijas līdz pat atskaņojumam, sadalīti pāros.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+