×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

Nacionālo kino centru vadīs Dita Rietuma (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Noslēdzies konkurss uz Nacionālā kino centra vadītāja amatu, un par labāko pretendenti atzīta kinokritiķe Dita Rietuma, portālam LA.lv pavēstīja kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde.

Kā Ditas Rietumas galveno priekšrocību konkursa komisija norāda vienmērīgi pārliecinošo sniegumu visās konkursa kārtās. “Priecēja tas, ka viņa filmu nozari redz plašākā tvērumā, ar to saprotot arī izglītību – gan šīs jomas topošo profesionāļu, gan auditorijas sagatavošanu. Pārliecinoša bija viņas līdzsvarotā pieeja attiecībā gan uz visai ģimenei un plašai sabiedrībai orientētām filmām, gan uz eksperimentālo kino un jaunu formu meklējumiem,” sacīja komisijas priekšsēdētājs Uldis Dimiševskis.

Kinokritiķe Dita Rietuma 1987. gadā sākusi publicēt rakstus par kino un recenzijas dažādos laikrakstos un žurnālos. 1992. gadā absolvējusi Maskavas Kinematogrāfijas institūtu un sākusi strādāt laikrakstā “Diena”, līdz šim bija izdevuma “Kultūras Diena” redaktore.

Ir autore kino veltītām grāmatām “Planēta NeHolivuda” (2002), “365 Dienas filmas” (2005), “Personības. Parādības. Personīgi” (2009), “Film Noir. No pagātnes līdz mūsdienām” (2013). Lasījusi lekcijas Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē. 2012. gadā ieguvusi Mākslas zinātņu doktora grādu LU. Latvijas Kinematogrāfistu savienības biedre, dažādu starptautisku kinofestivālu žūrijas locekle.

No 2004. gada 27. jūlija līdz 2014. gada 20. janvārim Nacionālo kino centru vadīja Ilze Gailīte-Holmberga. Viņa, uzvarot starptautiskā konkursā, ieguvusi amatu Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerības sekretariātā (Northern Dimension Partnership on Culture), kas līdz 2013. gada beigām atradās Ziemeļu Ministru padomē Kopenhāgenā, Dānijā, bet šogad darbosies Rīgā.

Dita Rietuma stāsies amatā pēc vienošanās ar līdzšinējiem darba devējiem, norāda Kultūras ministrija.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas nu “Dienā” rakstīs recenzijas par filmām? Man ar Naumani vien nepietiks…

  2. vai mums ir Nacionālais kino, vai tikai atsevišķu režisoru firmočkas?

Draugiem Facebook Twitter Google+