Nav saprotami Ragn-Sells biznesa mērķi Latvijā 0

Nav saprotams, ar kādu mērķi Latvijā meitas uzņēmumu izveidojis Zviedrijas lielākais atkritumu apsaimniekotājs Ragn-Sells, jo Latvijas SIA Ragn-Sells, kas ir simtprocentīgs Zviedrijas kompānijas īpašums, nevienā no darbības gadiem Latvijā nav guvis peļņu. Turklāt publiskajos iepirkumos uzņēmums mēdz piedāvāt aizdomīgi lētas cenas.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

SIA Ragn-Sells Latvijā darbojas jau 16 gadus, taču visā šajā periodā nevienu gadu nav noslēdzis ar peļņu. Lielākie zaudējumi ciesti 2007.gadā, kad tie pārsniedza miljonu eiro un bija 1,09 miljonu eiro apmērā. Prāvi zaudējumi vairāk nekā 700 tūkstošu eiro apmērā ciesti arī 2006.gadā un 2012.gadā, kad tie bija attiecīgi 710 454 eiro un 792 059 eiro. Pērn uzņēmuma zaudējumi sasniedza 209 215 eiro.

Uzņēmums aktīvi piedalās publiskajos iepirkumos par atkritumu izvešanu. Šogad SIA Ragn-Sells ieguvis tiesības izvest bīstamos atkritumus Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes vajadzībām, sadzīves atkritumus VSAC Rīga vajadzībām, tiesības sniegt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Latvijas ieslodzījumu vietām, sadzīves atkritumu izvešanas tiesības SIA Rīgas nami, bīstamo atkritumu apsaimniekošanas tiesības SIA Cēsu klīnika, sadzīves atkritumu uzkrāšana un izvešanas pakalpojumu sniegšanu VSIA Šampētera nams u.c. Līgumcenas šajos iepirkumos svārstās ap 30 tūkstošiem eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr tieši Ragn-Sells uzvaru Mārupes novadā apstrīdējuši pārējie pretendenti, jo bioloģiskos atkritumus iedzīvotājiem tas piedāvāja par vienu centu kubikmetrā, kamēr pārējiem pretendentiem tā svārstījās no pieciem līdz septiņiem eiro par kubikmetru. Iespējams, ka Ragn-Sells bija pilnīgi pārliecināts, ka neviens Mārupē nevēlēsies šķirot arī bioloģiskos atkritumus jeb ēdiena atliekas, zāli, lapas u.c. bioloģisko masu, tādēļ, lai uzvarētu iepirkumā, piedāvāja smieklīgi zemu cenu, lai plūktu uzvaras laurus. Prasība par bioloģisko atkritumu izvešanu publiskajos iepirkumos parādās ļoti reti, tādēļ ir aizdomas, ka šis iepirkums speciāli tika gatavots Ragn-Sells.

Kad sūdzību izskatīšanas komisija interesējās, uz kurieni Ragn-Sells plāno nogādāt bioloģiskos atkritumus, uzņēmums norādīja uzņēmumu Zaļā Mārupe, kurai saskaņā ar Valsts vides dienesta datiem nav tiesību pieņemt bioloģiskos atkritumus no mājsaimniecībām.

Arī iepirkumā par Piejūras reģiona atkritumu pārvadāšanu no pārkraušanas stacijām Ragn-Sells piedāvāja par 20% zemāku cenu nekā pārējie pretendenti, piedāvājot atkritumus pārvadāt zem pašizmaksas.

Ja uzņēmums piedāvā pakalpojumus zem pašizmaksas, tas nozīmē, ka tas arī izvairās no nodokļu samaksas.