×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. oktobris, 2016
Drukāt

NBS komandieris: militārs saspringums diemžēl jāpieņem kā ikdiena

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube

Pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos Baltijas reģionā neliels militārs saspringums diemžēl ir jāpieņem kā sava veida ikdiena, intervijā LNT izteicās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube, komentējot pagājušās nedēļas izskaņā notikušo NBS personāla apziņošanu, kas tika veikta, jo vairākas dienas Baltijas valstu robežu tuvumā bija vērojama paaugstināta Krievijas bruņoto spēku aktivitāte.

Graube stāstīja, ka pirms brīvdienām NBS apzināja visus karavīrus, lai noskaidrotu, vai viņi ir gatavi noteiktajās stundās ierasties dienesta vietās. Graube negribot situāciju pārspīlēt, taču Krievijas militārās aktivitātes bijušas ievērojamas. Pieredze rāda, ka militārās darbības sākas tieši pēc militārajām mācībām, piebilda NBS komandieris.

Krievija ir neprognozējama un tā ir lietojusi militāru spēku savu politisko ambīciju apmierināšanai, tāpēc diemžēl neliels militārs saspringums ir jāpieņem kā sava veida ikdiena, ar nožēlu konstatēja Graube.

NBS komandieris atzīmēja, ka nākamgad Latvijas drošības palielināšanai mūsu valstī ieradīsies ap 1000 citu NATO valstu karavīri, kas iecerēts kā nopietns atturēšanas mehānisms un noteikti nav vērtējami kā uzbrukuma spēki.

Gatavojoties šo karavīru uzņemšanai, NBS galvenajā mītnes vietā Kadagā pašlaik esot “liels būvlaukums”. Divas jaunas kazarmas iecerēts pabeigt nākamā gada rudenī, bet līdz tam daļai karavīru nāksies padzīvot teltīs. Graube atzīmēja, ka apstākļi būs vienādi gan vietējiem, gan atbraukušajiem karavīriem.

Graube atzīmēja, ka visas mācības nenotiks vien Ādažos, bet arī pie Alūksnes, Daugavpils un Skrundas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+