Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
11. februāris, 2015
Drukāt

NDP vienojas pievērst lielāku uzmanību Latvijas austrumu robežas stiprināšanai (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālās drošības padome (NDP) sēdē trešdien vienojās lielāku uzmanību pievērst valsts iekšējās drošības jautājumiem, Iekšlietu ministrijas struktūrvienību kapacitātes paaugstināšanai, kā arī austrumu robežas pastiprināšanai, informē Valsts prezidenta Preses dienestā.

NDP sēdē apspriesta starptautiskā situācija, tai skaitā notikumu attīstība Ukrainā. Izteikts atbalsts līdzšinējai Latvijas ārpolitiskajai darbībai un saskaņoti viedokļi iespējamajām situācijas izmaiņām.

NDP locekļi iepazīstināti ar valdībā apstiprināto Valsts aizsardzības plānu, kas ir aktualizēts atbilstoši izmaiņām drošības situācijai reģionā. Novērtējot drošības situāciju Latvijā, atzīts, ka tā patlaban tiek pienācīgi kontrolēta.

Vēl sēdē uzklausīts ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ziņojums par Zolitūdē traģēdijas izmeklēšanas norisi.

Saskaņā ar likumu Valsts prezidentam NDP sēdes jāsasauc reizi ceturksnī. NDP saskaņo augstāko valsts institūciju un amatpersonu īstenotu vienotu valsts politiku nacionālās drošības jomā un izskata tās pilnveidošanas gaitu un problēmas, izskata likumā noteiktos ar nacionālo drošību saistītos plānus un koncepcijas, citus likumos noteiktus jautājumus.

NDP locekļi pēc amata ir Valsts prezidents, Saeimas priekšsēdētājs, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs, Ministru prezidents, aizsardzības ministrs, ārlietu ministrs, iekšlietu ministrs. Padomes sēdēs ir tiesības piedalīties ģenerālprokuroram.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vajaga ne pieverst uzmanību,bet steidzami rīkoties.Cik var runāt un neko nedarīt?!

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+