×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
5. janvāris, 2017
Drukāt

Nedzīsim ar pātagu cilvēkus izmisumā! Saruna ar EP deputātu Krišjāni Kariņu (22)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Vai Andris Piebalgs kā “Vienotības” vadītājs attaisno jūsu cerības?

K. Kariņš: Vēl ir par agru sniegt atbildi. Viņam kā vadītājam un mums kā partijai pēc saņemtā trieciena un tam sekojošām pārmaiņām vēl nav bijusi iespēja piedalīties ne pašvaldību, ne parlamenta vēlēšanās. Līdz ar to Andrim Piebalgam ir partijas, bet pagaidām nav sabiedrības mandāta.

Tā luga vēl nav līdz galam nospēlēta – ir pāragri runāt par to, ka šī organizācija vienkārši pazudīs. No aptaujām redzam, ka sabiedrības uzticība partijām kopumā ir ļoti zema, jo gandrīz puse šobrīd nezina, kuru politisko spēku atbalstīs vēlēšanās, vai arī apgalvo, ka tajās vispār nepiedalīsies. Kad tuvosies vēlēšanas, labāk parādīsies, kura partija ko spēj piedāvāt un vai “Vienotība” būs atkopusies un iznākusi ar svaigu piedāvājumu.

Skatoties uz valsts ekonomikas mugurkaulu – nodokļu jomu –, jābeidz dzīvot ilūzijā – ja būs augstas nodokļu likmes, visi maksās nodokļus. Nesen, lidojot mājās no Briseles, lidmašīnā satiku kādas Latvijas pašvaldības pārstāvi, kurš man pastāstīja, ka pilsētas taksometru firma ar sešiem taksometriem gadā zaudē 10 tūkstošus eiro. Pēc vairākiem gadiem pilsētas dome ir pieņēmusi lēmumu šo firmu slēgt. Pašvaldības pārstāvis nerunāja par to – redz, cik aplama ir nodokļu sistēma, bet viņa secinājums bija, ka nevar konkurēt ar tiem, kas nemaksā nodokļus. Šis ir viens no piemēriem, kas apliecina, ka valsts nodokļu sistēma ir uzstādīta neiespējamā veidā. Tā ir viena no lielajām lietām, kas veicina emigrāciju. Tas ir kaitinoši, ka politiķi uzsver – Latvijā, lūk, esot zems nodokļu slogs un tas jāpaaugstina.

Pareizais jautājums ir – kādā veidā panākt, lai cilvēki būtu ieinteresēti maksāt nodokļus. Vienīgais ceļš ir pazemināt nodokļu likmes līdz tam, ka viens godīgs uzņēmums tos spēj nomaksāt un gūst arī peļņu, jo pretējā gadījumā uzņēmējam nav vērts ieguldīt. Ja mēs valstī kardināli nemainīsim sistēmu, iebrauksim auzās. Pēc desmit gadiem nodokļu maksātāju skaits būs vēl mazāks, pensionāru būs vairāk, tātad nākotnes politiķi gribēs uz tautas pleciem uzkraut vēl lielāku nodokļu slogu, tāpēc strādājošie vēl vairāk brauks projām. Tas ir ceļš uz nekurieni. Tāpēc ir pēdējais brīdis atjēgties, kamēr nav pilnīgi par vēlu, un teikt: paklau, mēs gribam dzīvot valstī, kurā ir patīkami dzīvot! Esmu pārliecināts, ka absolūts vairākums iedzīvotāju un uzņēmēju grib nomaksāt godīgi to, ko valsts no viņiem prasa.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Kariņā ir vērts ieklausīties,jo viņš neliekuļo un viņš patiešām saprot nodokļu jautājumus atšķirībā no Kučinska un Reiznieces – Ozolas. Tas, ka viņš ir audzis ASV un joprojām ir latvietis, ir tikai un vienīgi pozitīvi vērtējams, jo viņš, dzīvodams Latvijā, procesus redz savādāk nekā tie, kas ar politiskajām intrigām un interesēm ir saauguši kā Siamas dvīņi. Tāds kā Kariņš ne vienam vien ir kā uguns pakulās.

 2. Nodokļi ir jāmaksā-šaubu nav,bet mūs visus uztrauc doma par to kā šie nodokļi tiek izlietoti,vai citiem vārdiem sakot-izniekoti?

 3. Nebūtu slikti to īstenot bzīvē?????

 4. Komentāri pilnīgi pareizi! Kariņš NEKAD nevar par LATVIJU un šejienes situāciju spriest OBJEKTĪVI! Cilvēks dzimis un uzaudzis citā, ekonomiski attīstītā valsti ar PILNĪGI CITU dzīves stilu un domāšanu. To no viņa runām var spriest arī par Latvijas un Krievijas attiecībām – NAV IZPRATNES Kariņam un NEBŪS!!! Viss ir JĀIZBAUDA uz savas ādas un tad vēl nevar zināt, kā tas beigsies!!! Domāju, ka nodokļi ir jāmaksā OBLIGĀTI, TAČU šo jautājumu tagad VAIRS nevarēs realizēt apelējot pie godīguma, sirdsapziņas. Šis pasākums nu jau prasa DRASTISKUS noteikumus, jo 26 gadu garumā viss AIZLAISTS pārāk tālu! Protams, ka nodokļiem jābūt diferencētiem, kas pie mums NAV!!! NESAPROTU vārdus – MOTIVĒT MAKSĀT nodokļus, IEINTERESĒT maksāt nodokļus, utt Ļoti vienkārši – IR JĀMAKSĀ un basta!!!

 5. Tas, ko partijas piedāvā savās vēlēšanu programmās ir kaķim zem astes, jo pēc vēlēšanām neviena partija nestrādā saskaņā ar savām programmām.
  Lai kaut ko saprastu un izvērtētu, jāanalizē partiju darbība reālajā dzīvē, nevis tas, ko viņi sola savos papīreļos.

 6. Pirmie, kas izvairās no godīgas nodokļu nomaksas ir tādi monstri, kā LVM, arī pašvaldības. Visu darbu veicēji tur ir mistiski mazie uzņēmēji, pašnodarbinātie,kas katru gadu konkursojas par zemāko cenu. Kad šie visi būs pastāvīga darba strādnieki šajos uzņēmumos par cilvēka cienīgu algu, bez trim starpniekiem, tad nodokļu kopmasa augs neiedomājamā daudzumā. Laiks kardinālam pārmaiņām tieši valsts uzņēmumos!!!

 7. Kariņš beidzot sāk reāli skaidrot situāciju. Taču kāsēji turpina kāst, un lavīna veļas, jo tā ir krājusies jau 25 gadus galu galā.
  Domāju, vairs tā nav apturama, jo ekonomika un iekšējais tirgus ir sagrauti.

 8. Kārtējais neprāts ir internātskolu un lauku profesionālo skolu likvidācija. Tā ir vienīgā iespēja izglītoties maznodrošināto ģimeņu bērniem. Atkal par pēdējiem grašiem mēs viņus izsūtām uz ārzemēm, vai pievēršam noziedzībai. Šīs skolas var likvidēt tad, kad valstī samazināsies maznodrošianāto un minimālo algu saņēmēju skaits. Attopieties VIENOTĪBA un sāciet domāt par savas rīcības sekām.
  Mums ir vajadzīgi arī tie, kas kopj zemi un neļauj Latviju pārvērst par krūmu tuneļiem.

 9. “Esmu pārliecināts, ka absolūts vairākums iedzīvotāju un uzņēmēju grib nomaksāt godīgi to, ko valsts no viņiem prasa.” – atļaušos atgādināt ka dažus gadus pirms astotā gada krīzes tāds fenomens kā aplokšņu algas bija praktiski izzudušas (tad darbā uz pusstundu pieaicinātam metinātājam pat piecīti nevarēju samaksāt, vajadzēja ar pārskaitījumu). Budžetā nauda ienāca. Bet krīze knapi paspēja sākties, un tā naudiņa tika uzdāvināta diviem baņķieriem.

 10. Pec pakāstās Grinberga lietas nespēju nevienu vārdu uztvert nopietni no šī klauna mutes

 11. Pat Kariņš ir miglaini sācis apjaust lietas, par kurām jau gadiem ilgi brīdinu. Valdības rīcība gan liecina, ka viņi joprojam nesaprot neko. Vai vismaz tēlo, ka nesaprot.
  Interesanti, kā viņi paši sev neriebjas?

 12. Kam parasti neuztic naudu? Zaglīgiem cilvēkiem! Pareizi! Kam vēl nelabprāt uztic naudu? Muļķiem, tiem arī neuztic! Tauta reāli uzskata Latvijas vadoņus par muļķiem, tāpēc arī izvairās dot tiem naudu. Vai šis tautas viedoklis ir pareizs? Kas to ir radījis?

 13. Taču ne visiem un ne par visu ir jāmaksā augsti nodokļi! Laiks atjaunot visā pasaulē dominējošo ienākuma nodokli pēc maksātspējas un peļņu no kapitāla aplikt ar tik pat augstu nodokli kā algas!Cik ilgi vēl formas rupjmaizi un paniņas mēs apliksim ar tik pat augstu nodokli,kā skotu viskiju un Havanas cigaretes?

 14. Nodokļus jāmaksā visiem! Taču ne visiem un par ne visu ir jāmaksā augsti nodokļi! Laiks arī Latvijā atjaunot visā pasaulē dominējošo ienākuma nodokli pēc maksātspējas un ienākumus no kapitāla aplikt ar tik pat augstu nodokli kā algas! Un,cik ilgi vēl mēs formas rupjmaizi un paniņas apliksim ar tik pat augstu PVN,kā skotu viskiju un Havanas cigārus?

 15. Man līdz zodam apriebusies Vienotība ar vienu tēva Repšes bezatbildīgo bezkontroli banku sistēmā un TURPINĀJUMS- CITADELE. Ejat ellē , liberasti…..p…..!

  • Kariņš ir normāls, parasts ietekmes un varbūt vēl kāds aģents no Amerikas..Ar minimālu jēgu par liberālās verdzības dziļumu LV.Viņa partija Vienotība ir vainīga pie lielās daļās lv problēmu- es Nesaprotu, par ko es maksāju nodokļus?
   Es sevi ārstēju par maksu, bērnus mācu par maksu, ppārvietojjos par maksu, īri un skarbus komunālos maksāju!!!!! Nekas nav lēts, nekas man nepienākās? Dzīves līmenis rezultātā ir zem PSRS!!! Ejiet d…Vienotiba

 16. par vēlēšanām! Pēc darbiem! Pēc darbiem jāvērtē!

 17. Ar nodokļupokitiku Latvija ir pamatīgās auzās!

 18. Kariņ, padomā ko runā Atbildēt

  “…Pareizais jautājums ir – kādā veidā panākt, lai cilvēki būtu ieinteresēti maksāt nodokļus … ” – mani tracina nostādne, ka cilvēki ir vai nav ieinteresēti maksāt nodokļus. Atrodiet kaut vienu cilvēku, kurš ir ieinterešets maksāt nodokļus un neatradīsiet. Mūsu “cilvēki” ir tik stipri saraduši ar vēlmi nemaksāt nodokļus, ka jebkura kustība viņos rada stresu, pat šoku, ka daļa ienākumu būs jāatdod valstij vai pašvaldībai. Redziet, pat Lattelecom visus meistaru pārveda uz pašnodarbinātiem, lai par viņiem nav jāmaksā nodokļi, Tāpat taksometru un auto pārvadājumu firmas un daudzi citi.

  Nodokļus pasaulē administrē un iekasē un beidziet muļķibas popularizēt, ka kādam ir interese maksāt nodokļus. Ja paziņo, ka pāries ēnu ekonomikā – tas jau noziegums. Vajag likumu, lai liktu nodokļu cieumā par nodokļu nemaksāšanu un būs mums nodokļi. Sēdēt, kaut 3, 6, 12 mēneši, neviens ražotājs negribēs. Un pārtrauciet šo “mazo” uzņēmumu vai masu pašnodarbināto dzemdēšanu. Visiem vienādi jāmaksā nodokļi un nevairos “pašnodarbinātos” NE – uzņēmējus. Tos, kuri izdomāja “pašnodarbinātos” lieluzņēmums, jāliec cietumā. Tā var viss lielveikals visus 100 % strādājošos pārvest par pašnadarbinātiem un nemaksāt nodokļus. Skaisti dzīvot Latvijā!

  • Es esmu ieinteresēts maksāt nodokļus – saprātīgus nodokļus, lai paliktu līdzekļi attīstībai un dzīvošanai. Daudz vieglāk ir samaksāt, kas maksājams, nevis nepārtraukti domāt par nodokļu optimizāciju, lai nenogrimtu. Otrs faktors, kas atsit maksāt jebkādus nodokļus, ir nodokļu naudas šķērdēšana. Mēs likvidējamās skolas, padara medicīnu par ekskluzīvu pakalpojumu, bet tai pat laikā būvējam pārmaksātus tiltus, bibliotēkas, administratīvās ēkas. Tāpat arī valsts pārvaldē ir jāiemācās nopelnīt savu naudiņu. Uzņēmējs to pelna, valsts pārvaldē to saņem, arī par teātra spēlēšanu! Jūti atšķirību?

 19. Tie nagu maucēji, kas tikai sev palielina naudas par nekā nedarīšanu, un tikai palielinot nodokļus, agrāk vai vēlāk būs spiesti atbildēt par pasaulē lielāko tautas “brīvprātīgo” deportāciju pasaules ceļos. Cik salauztu dzīvju, izjauktu ģimeņu, nelaimīgu bērnu, kuri spiesti dzīvot bez vecākiem, nekad vēsturē var nav bijis. Pat Staļins uz viņu fona izskatās kā eņģelis. Ko sēj, to pļaus.

Draugiem Facebook Twitter Google+