×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. februāris, 2013
Drukāt

Nemaksāsim Grieķijas parādus


Vēlos, lai varasvīri atklāti pasaka, kādi tautai būs zaudējumi no eiro ieviešanas. Cilvēki baidās, ka mums, kad pāriesim uz eiro, būs jāpalīdz Grieķijai nomaksāt tās parādi.
 Laimonis Ķēniņš Dundagā

 

Atbild Jānis Platais, finanšu ministra padomnieks: “Latvijai nebūs jāmaksā Grieķijas parādi. Latvija vēlas ieviest eiro, rēķinoties ar pozitīvajiem ieguvumiem no tā ieviešanas. Aprēķini un citu valstu pieredze liecina, ka pozitīvie ieguvumi ievērojami atsver valūtas maiņas neērtības, kuras sagādā tehniska pāreja uz norēķiniem eiro. Turklāt eiro ieviešana ir labi iepazīts process, kas ļauj to veikt ar minimālām neērtībām iedzīvotājiem. Tuvākais piemērs Baltijas valstīs būtu Igaunija. Jāņem vērā, ka eiro nav brīnumnūjiņa, kas atrisina mūsu problēmas. Eiro ieviešana atver papildu iespējas, kas palīdzēs paplašināt preču eksportu, veicinās investīcijas un radīs papildu iespējas uzņēmējiem un darba ņēmējiem.

Līdz ar pievienošanos Ekonomikas un monetārajai savienībai Latvijai nav jāuzņemas vecās saistības. Līdz ar pievienošanos mēs sāksim piedalīties savstarpējo garantiju sistēmā, nodrošinās papildu garantijas arī Latvijas ekonomikai. Pašlaik virkne valstu eirozonā aktīvi veic pasākumus krīzes pārvarēšanai un riski, ka Latvijas līdzekļi būs jāiesaista palīdzības programmās, arvien samazinās.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+