×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

VIDEO: Latvijā tikai 56% bērnu dzimst laulībā (3)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Iemesli, kādēļ liela daļa pāru Latvijā oficiāli nereģistrē laulības, ir dažādi – emocionāli, birokrātiski un finansiāli. “Jāsaka, ka vairāk tie ir emocionāli iemesli. Laulību institūcija mainās – cilvēki visā Eiropā arvien vēlāk reģistrē kopdzīvi,” saka Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks.

Pārresoru koordinācijas centrs veica pētījumu, kura mērķis bija noskaidrot – kāds ir stāvoklis nereģistrētajās laulībās, nereģistrēto laulību iemeslus un sekas.

Patlaban Latvijā tikai 56% bērnu piedzimst reģistrētās laulībās. Līdz ar to pastāv tiesiskie riski arī vēlāk, kad laulības vai kopdzīve tiek šķirti, norāda Vilks.

“79% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šāda nereģistrēta kopdzīve ir pieņemama. Tajā pašā laikā 73%, kuri dzīvojuši kopdzīvē nereģistrētā laulībā un pēc tam šķiras no partnera, norāda, ka šķiršanās nav noritējusi gludi. Tāpēc jābūt tiesiskiem risinājumiem, kā aizsargāt šādus cilvēkus, kas laulības nereģistrē,” norāda Vilks.

Viņš uzskata, ka “valsts var darīt daudz ko, lai tiesiski pasargātu šādus pārus”. “95% atzinuši – ja laulības var reģistrēt pie notāra, viņi to noteikti darīs,” saka Vilks.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Priekškam precēties?
    Dzīvo kopā un viss. Lieka papīru smērēšana un izdevumi.

  2. Senču mantojums tiek izniekots. Varbūt sumunot Latviju 100. gadadienā, šie 56% pāri, likumīgi apvienosies.

  3. Kopdzīve, draugs, draudzene

Draugiem Facebook Twitter Google+