×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2016
Drukāt

Nesāk kriminālprocesu par radio izskanējušo aicinājumu iznīcināt iniciatīvas parakstītājus par Uzvaras pieminekli (7)

LETALETA

Valsts policija nesāks kriminālprocesu par Latvijas Radio brīvā mikrofona laikā izskanējušo aicinājumu iznīcināt tos 12 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri parakstījuši iniciatīvu par Uzvaras laukuma Rīgā atjaunošanu tā vēsturiskajā veidolā, aģentūra BNS noskaidroja policijā.

Izvērtējot iesniegumā minēto informāciju un analizējot savāktos materiālus, policija nekonstatēja pamatu kriminālprocesa sākšanai.

Policija iepriekš bija sākusi resorisko pārbaudi pēc deputāta Edvīna Šnores (NA) iesnieguma par Latvijas Radio izskanējušo aicinājumu “noslepkavot” tos 12 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri portālā “Manabalss.lv” parakstījuši iniciatīvu par Uzvaras laukuma Rīgā atjaunošanu tā vēsturiskajā veidolā.

Deputāts sākotnēji vērsās pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera, lūdzot izvērtēt izskanējušo aicinājumu. Tā kā iniciatīvu parakstījušo personu vārdi un uzvārdi ir publiski pieejami internetā, šāds publiski pausts aicinājums uzskatāms par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt miesas bojājumus, pauda Šnore.

Iepriekš arī ziņots, ka iniciatīvas autori cita starpā vēlas atjaunot Latvijas valstiskumam būtisko simbolisko jēgu un vietu – Uzvaras laukums galvaspilsētā tika nodēvēts un neatkarīgās Latvijas laikā iekārtots par godu Latvijas armijas nozīmīgajai uzvarai pār Bermonta karaspēku. “Pašreizējais Uzvaras laukums bieži rada nevajadzīgu konfrontāciju un kultivē pretvalstiskas aktivitātes,” norāda priekšlikuma iniciatori.

Viņi aicināja Saeimu veikt atbilstošas darbības Uzvaras laukuma patiesās būtības un vēsturiskā taisnīguma atjaunošanai, kā arī savākt sabiedrības ziedojumus vai saņemt valsts dotāciju, vai Krievijas kompensāciju “PSRS armijas memoriāla demontāžai”.

9.maijā Latvijas Radio 4 programmā “Doma laukums” tika atskaņoti klausītāju viedokļi par portālā “manabalss.lv” izvietoto iniciatīvu. Kāda zvanītāja pauda šādu aicinājumu: “Man liekas, daudz vieglāk ir iznīcināt tos 12 000 cilvēkus, kuri parakstījās, nekā pieminekli”.

Reaģējot uz šo frāzi, LR4 raidījuma vadītāja Jana Jermakova rezumējusi: “Nu redziet, cik spēcīga aizstāvība ir mūsu piemineklim.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Tika salīdzināti 2 darbi - slepkavošana un otrs grūtākais Atbildēt

    Daudz VIEGLĀK ir izdarīt to un to (piem. slepkavot, izvarot, sakropļot), nekā piem., izmazgāt bļodu, iemācīties dzejoli, sanaglot putnu būrīti.

  2. Sveiki! Latvijas prokurori bija gatavi latvieti notiesāt par nejauši salauztu krieva slotas kātu, bet te…. Pilnīgi bez vārdiem! Vai tiešām tiek gaidīts, ka tāda slepkavošana notiks reāli? Vai arī tiek dots signāls krievai ka viss to ienākšanai Latvijā jau ir sagatavots? Te pēc taisnības vajadzēja piespriest reālu sodu, lai nevienam nākošreiz pat prātā nenāktu tādas runas gvelzt. Tikai tā šādus gadījumus būtu iespējams novērst. Bet šeit policija – reāli mīkstie un nodevēji.

  3. Policijai vismaz vajadzēja noskaidrot, ko kundze ar to bija domājusi?

  4. “Kāda zvanītāja pauda šādu aicinājumu: “Man liekas, daudz vieglāk ir iznīcināt tos 12 000 cilvēkus, kuri parakstījās, nekā pieminekli”.”

    Un, kur te saskatāms, kāds aicinājums?! Tikai viedoklis…, ne vairāk.

  5. Nu un kā būs ar Aivaru no Daugavpils? Vai Ģenprokurors un A.Tomsons arī atvainosies? Vai viņam būs atļauts izteikties LR1. Ak, aizmirsu, viņš taču ir latvietis!

  6. Kuru gan Latvijā tas vēl var pārsteigt? Kam vēl nav skaidrs, ka naida runa attiecas tikai uz latviešiem? Nacionālajai apvienībai tomēr šo gadījumu tā atstāt nevajadzētu.Pārāk jau kliedzošs.

Draugiem Facebook Twitter Google+