×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. janvāris, 2017
Drukāt

Nespēj šķirties: ZZS pielaidīgi pret biedriem, kuri sastrādājuši nesmukumus (12)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Zaļās partijas melnā piektdiena

Nākampiektdien, 13. janvārī, apritēs precīzi 27 gadi kopš Latvijas Zaļās partijas (LZP) dibināšanas. Taču iespējams, šo dzimšanas dienu zaļie pavadīs nevis svinīgā vai jautrā gaisotnē, bet gan drūmās diskusijās – tieši šajā datumā ieplānota LZP domes sēde, kuras galvenais jautājums būs lēmums par biedra statusa atjaunošanu Jūrmalas domes priekšsēdētājam Gatim Truksnim.

Atgādināšu, ka LZP valde novembra sākumā no partijas biedru rindām izslēdza Gati Truksni, jo viņš ignorēja partijas vadības aicinājumu nekandidēt uz Jūrmalas mēra amatu, pirms nav izklīdinātas visas aizdomas par viņa iesaisti nelikumīgā partiju finansēšanā. LZP Jūrmalas nodaļa šo partijas valdes lēmumu gatavojas pārsūdzēt partijas domē, kas ir tiesīga izvērtēt un anulēt valdes lēmumu. Pagaidām gan ne nodaļa, ne Gatis Truksnis nav uzrakstījis oficiālu iesniegumu, bet tas tikšot izdarīts.

“Nav nekādu indikāciju ne no KNAB, ne prokuratūras, ka šajā krimināllietā gaidāms kāds turpinājums vai apstiprinājušies kādi pārkāpumi, tādēļ nav pamata neļaut Trukšņa kungam vienlaikus gan pildīt pašvaldības vadītāja amata pienākumus, gan būt LZP biedram. Turklāt šeit runa nav tikai par konkrēto Trukšņa gadījumu, bet arī vispār par demokrātiju partijā. Nav īsti pareizi, ka valde atbrīvo partijas biedru, nekonsultējoties ar nodaļu un neuzklausot viņa paša viedokli,” telefonsarunā teica partijas Jūrmalas nodaļas vadītājs Jānis Lediņš.

Pretējās domās ir LZP valdes loceklis un Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka. Viņaprāt, Truksni amatā nedrīkst atjaunot, jo pat mazākā aizdomu ēna par nelikumībām apdraudēs visas partijas reputāciju. “Katrs Zaļās partijas biedra reāls­­ vai pat inscenēts (neizslēdzu, ka tā tas ir G. Trukšņa gadījumā) klupiens atstāj būtisku ietekmi uz ZZS, valdības, premjera un zaļā prezidenta reputāciju. Ja tā padomā, vai zaļajam prezidentam būtu jābūt vēlmei sevi kaut netieši asociēt ar intrigu, domstarpību un korupcijas sērgas pārņemtu partiju? Un te nu vietā būtu principa “ja tev lemts daudz iegūt, jābūt gatavam arī daudz zaudēt” ievērošana!” pirms Ziemassvētkiem vēstulē partijas biedriem rakstīja Līdaka. Šajā pašā vēstulē viņš arī kritizēja Jūrmalas nodaļas plānus rīkot saviesīgu Ziemassvētku pasākumu, paužot bažas, ka tas patiesībā iecerēts kā “nekaunīga balsu zvejošana Trukšņa labā” un “provokācija pret LZP valdes vairākumu un līdzpriekšsēdētājiem”. Minētā Ziemassvētku ballīte Jūrmalā gan notikusi, bet no partijas ievērojamākajiem biedriem to esot apmeklējis vien LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. Skarbā vēstule gan neesot atstājusi mieles partijas biedros. “Vēl šodien runāju ar jūrmalniekiem un jūtu, ka viņi saprot partijas situāciju. Ceru, ka nekādas pārsūdzības nebūs un LZP domes sēdi varēsim pavadīt svinīgā noskaņā, atzīmējot partijas dzimšanas dienu,” teica Līdaka.

 

LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (no kreisās) ir pārliecināts, ka vismaz viens pārmetums Ivetai Grigulei (no labās) ir pamatots – viņa izvairās savu rīcību skaidrot vēlētājiem un sabiedrībai. Foto - Edijs Pālens/LETALZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (no kreisās) ir pārliecināts, ka vismaz viens pārmetums Ivetai Grigulei (no labās) ir pamatots – viņa izvairās savu rīcību skaidrot vēlētājiem un sabiedrībai. Foto - Edijs Pālens/LETA

Grigules likteni lemj telefonaptaujā

Līdzīgas diskusijas gaidāmas arī LZP tuvākajiem sabiedrotajiem – Latvijas Zemnieku savienībai (LZS), kas janvāra otrajā pusē vērtēs Eiropas Parlamenta deputātes Ivetas Grigules izslēgšanu no LZS biedru rindām saistībā ar viņas balsojumu pret Krievijas propagandas apkarošanu. Nedēļā pēc 23. janvāra bija ieplānota LZS Rīgas Jaunās nodaļas sēde, kurā eirodeputātei tiktu dota iespēja paust savu skaidrojumu un pēc tam tiktu lemts par viņas izslēgšanu (šis lēmums vēlāk būtu jāapstiprina arī LZS valdē). Taču pēc LZS priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa lūguma process ir pasteidzināts un pašlaik notiekot nodaļas biedru aptaujāšana pa telefonu. Tādēļ nostāja Grigules jautājumā tikšot precizēta jau tuvākajās dienās. Pagaidām izskatās, ka viņai ir labas izredzes palikt partijā. “Informācija publiskajā telpā atspoguļota nekorekti, Grigule nav atbalstījusi Krievijas informatīvo karu, bet iebildusi, ka tas tiek mests pār vienu kārti ar “Islāma valsts” teroristu propagandu. Mediji nevienlīdzīgi attiecas pret latviešu politiķiem – saasināti pievērš uzmanību vienam Grigules balsojumam, bet tajā pašā laikā ignorē partiju “Gods kalpot Rīgai”, kas gadiem ilgi nodrošina “Saskaņas” valdīšanu Latvijas galvaspilsētā,” noskaņojumu partijā ieskicēja A. Brigmanis. Viņš gan atzina, ka vismaz viens pārmetums Grigulei ir pamatots – viņa izvairās savu rīcību skaidrot vēlētājiem un sabiedrībai. Pat partijas līderim jau vairāk nekā divus mēnešus neesot izdevies ar viņu sazināties.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Es nesaprotu, ko kasa -s klat Truksnim. Manuprat grib vinu izest no Jurmalas domes. Pamatiedzivotaji faktiski par Truksna veikumu pilsetas laba priecajas. Un ari no partijas vins nebutu izsledzams, jo nedara tacu neko tadu, kas butupret zalo domasanu. Slikti ir tas, ka partiju citi izmanto ka zirdzinu, lai tiktu dome vai Saeima, Zala partija tacu ne jau tapec dibinata.

 2. Viss joprojām kā komunistu laikos: lasījis neesmu, bet nosodu!
  Sameklējiet Google Georgija Goteva rakstu “Members of the European Parliament draw map of pro and anti-Russian countries in the EU”, tur jūs atradīsiet ziņas, kā par šo rezolūciju balsojuši katrs no ~750 EP deputātiem. PAR – tikai 40%. Pārējie izvairījušies vai balsojuši PRET. Sameklējiet un izstudējiet arī pašu rezolūciju, un tad runāsim tālāk.

 3. sarkanie baroni rullē!

 4. “Čakla”gan tā mūsu deputāte, runājusi veselās 4 sēdēs kopš ievēlēšanas, piedalījusies balsošanā pusē reižu un kopš decembra sākuma savus pienākumus laikam nav pildījusi, jo parlamenta sēdēs nav manīta 😀

 5. Vai patiešām žurnāļisti uzskata, ka Latvijā pstāv Zaļā partija pēc būtības?
  Vai patiešām kāds no žurnālistiem nav spējīgs izanalizēt LZP darbību? Ja to izdarītu, tad mēs redzētu, ka šai partijai (?) nav nekāda sakara ar valstī notiekošajām vides problēmām.
  Vai Truksnis, kas pieļauj nelikumīgu Jūrmalas kāpu apbūvi, ir zaļais?
  Vai Tavars, kas noliedz globālās vides pārmiņas , ir zaļais?

 6. mesties kopā ar Saskaņu. Silenieks jau pavisam atklāti par to runā. Grigule ne velti balsoja Briselē. Lembergs dodas uzvaras gājienā.

  • Visa ZZS partijas darbība un kopējā politika ar Saskaņu liecina par to,ka viņi var zaudēt vēlēšanās.Latvieši nebalsos.Melnie-sarkanie darboņiem- Lembergs,Brigmanis,Silenieks,Grigule,Truksnis un viņiem nav nekas kopīgs ar Latvijas patriotiem.Vajadzētu apvienoties Vienotībai ar NA uz vēlēšanām.

 7. Ja Grigule netiks izslēgta, par ko liecina novilcināšana, lai tikai tauta aizmirst ātrāk šo taktisko gājienu, tad skaidrāks par skaidru, ka ne bez Brigmaņa ziņas tas notika, neticu, ka viņa to izdarīja vienpersonīgi. Viņi cerēja, ka medijiem tas paliks aiz kadra, bet iznāca neplānoti, iekrita un nu, never taču viņu tā izmest no partijas par kopīgu balsošanu, tad jau visu partiju jāizmet no politiskās aprites.

 8. Ko varat ”vārīties” – Grigule izpilda ZZS partijas ģenerāllīniju – kopā ar SC uz Maskavu- ja tā nebūtu jau otrajā, trešajā dienā būtu no partijas izmesta…
  Ja var gadīties , ka taktisku apsvērumu dēļ ZZS partija Grigulei būs jāatstāj – tas varbūt būs negribīgi zem sabiedrības spiediena un tikai, lai naivi atkal balsotu par ZZS…

 9. valsts nodevēju partija Atbildēt

  ZZS kopā ar Saskaņu ar sūdainu mietu vajadzētu izmēzt no Latvijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+