×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. janvāris, 2012
Drukāt

No cimdiem un dzīparu galiem – rotaļlieta!

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Savu laiku nokalpojuši adījumi nav jāizmet, tie var pārtapt par amizantām mīkstajām rotaļlietām!

 

Rotaļlietu autore – darbnīcas “Cita adīšana” metodiķe Dace Balode.

No auduma, tamborējumiem un adījumiem darināta mūžīgā torte. Pamatnei izmanto no bieza auduma piegrieztu apli, tam ar roku piediedz dekoratīvu aizkaru vai mēbeļaudumu, kas veidos tortes stāvu. Pilda ar sintaponu. Virskārtu tamborē no buklē dzijas. Torti dekorē ar adītu pīnīti un pērlītēm, bet ogu veido, uztamborējot bumbiņu, to piepildot ar sintaponu, vai arī uztin mazu dzijas kamoliņu.

rotaljlietas_8987

Pērtiķītis veidots no mežģīņrakstā adīta džempera. Adījumu sagriež vairākās dažāda izmēra strēmelēs, no kurām, tās cieši satinot, top galva, rumpītis, kājas un rokas. Sarullēto cilindriņu galus aizšuj, detaļas sadiedz ar dzijas pavedienu vai mulinē diegiem. Ausis tamborē, asti un lūpas – ada.

 

 

 

 

 

 

 

 

rotaljlietas_8965No vilnas trikotāžas džempera izgriež četras vienādas detaļas – ziloņa priekškājām un pakaļkājām, divus ovālus rotaļlietas vidusdaļai un divus trapecveida elementus ziloņa galvai. Sadiedz un pilda ar sintaponu (var izmantot dziju galus, zīda lakatus, veco džemperu fragmentus). Ar mulinē diegiem šuj dekoratīvo vīli. No akrila vai citas dzijas tamborē ovālas formas ausis, apaļas pēdiņas un apaļu snuķa galu.

 

 

 

 

 

 

 

rotaljlietas_9007

Vispirms parasti nodilst dūraiņu iekšpuse, bet virspuse vēl ir izmantojama. No tās, piemēram, sanāk spēļmantiņa – zivs. No adījuma izgriež spuraines apveidu, no blīva auduma – tāda paša izmēra pamatni. Sašuj sānu vīles, iepilda sintaponu, aizšuj galu. Zivs aste top no dūraiņa bārkstīm. No vecā cimdiņa var uzmeistarot arī mīļu kaķīti.

 

 

 

 

 

 

 

rotaljlietas_8969Lapsiņas ķermenītis adīts ar četrām adāmadatām (piektā – darba adata), sākot no vidusdaļas. Purniņš veidots, adījumu noraucot, kā to dara, adot dūraiņa purngalu, dibengals – kā to dara, adot cepures noraukumu. Ornamentam izmantots tāds raksts, lai nebūtu pārāk gari pārstaipi. Kājiņas – tamborēts taisnstūrītis, cieši sarullēts un piešūts pie ķermenīša. Austiņas – tamborēti trīsstūrīši. Asti darina tāpat kā ķermenīti.

 

 

 

 

 

 

 

rotaljlietas_8982

Rozā sivēntiņa rumpīša tunelītis adīts ar četrām adāmadatām (piektā – darba adata). Dibentiņš un purniņš – no tamborētiem aplīšiem, kas pietamborēti rumpītim. Austiņas tapušas no adītiem trīsstūrīšiem, kājiņas – no adītiem un cieši satītiem taisnstūrīšiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+