×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

No precizētā bēgļu uzņemšanas plāna uzdevumi ārā nav svītroti; izmaksas nav būtiski mainījušās (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilze Pētersone-Godmane

No precizētā bēgļu uzņemšanas plāna, kuru otrdien, 20.oktobrī, skatīs valdība, uzdevumi ārā nav svītroti, pārsvarā tie ir tikuši izstrādāti detalizētāk, līdz ar to nav samazināts pasākumu plāna budžets, kas tiek lēsts ap 16 miljoniem eiro, šorīt LNT pastāstīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Ierēdne vēlreiz uzsvēra, ka minētā summa ir plānota bēgļu uzņemšanas sistēmas izveidošanai, nevis konkrēta bēgļu skaita uzņemšanai – tie ir gan ieguldījumi infrastruktūrā, kur lielākās summas plānotas investīcijām Muceniekos un Daugavpilī, gan personāla apmācībā.

Samazināt pasākumu plāna budžetu varot, taču tā tad ir politiķu politiska izšķiršanās, uzsvēra Pētersone-Godmane. Piemēram, politiķi var izšķirties samazināt bēgļu pabalsta apmēru, taču esot jārēķinās, ka jebkāda veida samazinājums no valsts pašreiz noteiktajiem 256 eiro nozīmēs summas pārlikšanu uz pašvaldībām, kurām jebkurā gadījumā nāksies bēgļiem nodrošināt palīdzību.

Ja ir vēlme taupīt, politiķiem ir iespējams atteikties arī no kādas plāna daļas realizācijas, piemēram, nemācīt bēgļiem latviešu valodu, neīstenot integrācijas programmas u.tml. Ietaupīt uz infrastruktūras uzlabojumiem Godmane-Pētersone neredz iespējas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāds ministrs-tādi padotie,kas viņai v ī r s!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Blandoņu appuišošanai tērēsim miljardus… Jā, Latvija jau bagāta !
    Veiksmes stāsts migrantiem …
    Bet, varbūt vietējiem valsts izzadzējiem ??

Draugiem Facebook Twitter Google+