×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

No Rīgas uz Rio? Šovakar Daugavas stadionā notiks Rīgas kausi

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Vieglatlētu starptautiskajās sacensības par Rīgas kausiem, kas Daugavas stadionā šovakar sāksies pulksten 18, savu līdzdalību pieteikuši sportisti no 30 valstīm.

Jau sen pagājuši un nezināmā nākotnē ir laiki, kuros cīņas par Rīgas kausiem pulcē pirmā lieluma vieglatlētikas zvaigznāju no visas pasaules. Tomēr arī tagad sacensību pieteikumos netrūkst gana pazīstamu uzvārdu. 400 m barjerskrējienā startēs Eiropas vicečempions Rasmuss Megi no Igaunijas (48,54), viņa tautietis Mareks Nīts 100 m skrējienā (10,17) mērosies spēkiem ar Adrianu Grifitu no Bahamām (10,12), šķēpu metīs baltkrieviete Tatjana Haladoviča, kurai pieder šīs sezonas otrs labākais rezultāts pasaulē (65,10 m), un pirms nedēļas Igaunijas rekordu sasniegusī Līna Lāsma (63,65 m). Sacensības notiks 16 vieglatlētikas disciplīnās, uzvarētāji un uzvarētājas saņems naudas balvas, seši – arī Rīgas kausus, kas pienāksies par pirmo vietu šķēpa mešanā un tāllēkšanā gan kungu, gan dāmu konkurencē, tāpat arī 400 m skrējienā dāmām un 800 m – kungiem.

Taču šogad Rīgas kausu izcīņā iespējams tikt pie īpašas balvas, iespējams, pašas vērtīgākās. Daugavas stadionā vairāki vieglatlēti centīsies kvalificēties olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, un gan jau kādam tas izdosies tāpat kā pērn šķēpmetējam Rolandam Štrobinderam (83,37 m). Diemžēl Rolands vēl nav sadziedējis savainoto cirksni, tādēļ sacensību sezonu sāks tikai nākamās nedēļas nogalē Valsts prezidenta kausu izcīņā Valmierā. Šovakar neredzēsim arī Madaru Palameiku, jo viņai jau parīt obligāti jāmet šķēps IAAF Dimanta līgas sacensībās Romā. Toties par Rīgas kausu cīnīsies Sinta Ozoliņa, kurai Rio norma jau kabatā, Līna Mūze, Anete Kociņa un Gundega Grīva. Kungu sacensībās – Ainārs Kovals, Gatis Čakšs, Zigismunds Sirmais, Ansis Brūns un Jānis Svens Grīva. Dāmām kvalifikācijas norma ir 62 metri, kungiem – 83. Tāllēkšanā – attiecīgi 6,70 m un 8,15 m, ko sasniegt centīsies māsas Lauma un Māra Grīvas, Elvijs Misāns un Jānis Leitis. Startēt Daugavas stadionā solīja arī Aiga Grabuste, taču viņas uzvārds vēl vakar nebija atrodams dalībnieku sarakstā.

Neparasta situācija izveidojusies ar Latvijas olimpiskajām kandidātēm maratonā. Līdz šim kvalificējušās Rio bija Jeļena Prokopčuka (2.24:07), Ilona Marhele (2.38:01) un Anita Kažemāka (2.44:09) – ne vairāk un ne mazāk par katrai valstij atvēlēto olimpisko kvotu. Taču svētdien Otavas (Kanāda) maratonā sesto vietu izcīnīja Ariana Hilborna – ASV skrējēja ar Latvijas pilsonību, ko ieguva, pateicoties saviem vecvecākiem latviešiem. Hilbornas rezultāts ir 2:40:32, un tas nozīmē, ka kādai no šīs četrotnes ceļš uz Rio būs slēgts. Līdzīga “pārprodukcija” Latvijas vieglatlētikā bija arī pirms 2004. gada olimpiskajām spēlēm Atēnās, kurās starta tiesības ieguva četri šķēpmetēji, taču vienam no viņiem nācās palikt mājās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+