Latvijā
Kriminālziņas

Nosacīti sodīta grūtniece: sita dēlu ar grābekli pazaudētu cimdu dēļ2


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Ieva Čīka

Zemgales rajona tiesa nesen piemērojusi nosacītu brīvības atņemšanu grūtniecei par bērna sišanu ar grābekli, liecina publiski pieejamais spriedums.

Sieviete savas mājas pagalmā piegāja pie sava mazgadīgā dēla un sāka viņu fiziski iespaidot par to, ka dēls pazaudējis cimdus. Apsūdzētā, dusmu vadīta, ar metāla grābekli, kuru paņēma turpat mājas pagalmā, tīši vienu reizi iesita dēlam pa kāju, nodarot viņam maznozīmīgus miesas bojājumus.

Bērnam konstatēts kājas sasitums ar zemādas asinsizplūdumiem un nobrāzumi ceļa locītavas rajonā.

Tiesa ņēma vērā, ka apsūdzētā ir izdarījusi smagu noziegumu. Sieviete ir agrāk sodīta un grūtniece.

Tiesa viņai piemēroja nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu ar tikpat ilgu pārbaudes laiku.

Citā lietā Daugavpils tiesa kādai mātei par vardarbību pret savu mazgadīgo dēlu piespriedusi 90 stundas piespiedu darba un probācijas uzraudzību uz vienu gadu sešiem mēnešiem.

Vienā no epizodēm sieviete, būdama neapmierināta par dēla strīdu ar māsu, cietušajam tīši vienu reizi ar roku iesita pa degunu un kaklu. Sišanas rezultātā bērnam sāka asiņot deguns.

Saistītie raksti

Citā gadījumā dēls atkal bija sastrīdējies ar savu māsu. Par to apsūdzētā no dusmām viņam iesita ar dvieli pa seju un pa galvu, kā arī ar plaukstu iesita pa seju. Vēl vienā gadījumā māte palūgusi dēlam atdot telefonu, taču bērns lūgumu ignorējis, tāpēc māte saspiedusi viņam kaklu ar elkoņa iekšējo pusi, bet kad bērns sācis kliegt aizsegusi viņam muti ar segu.

Vēl vienā lietā Vidzemes rajona tiesa kādai mātei piespriedusi 140 stundas piespiedu darba un probācijas uzraudzību uz vienu gadu. Viņa savai mazgadīgajai meitai maznozīmīgu iemeslu dēļ dusmās divas reizes ar roku iesita pa seju un iegrūda meiteni gultā.

Visās trīs krimināllietās cietušajiem tika nodarīti maznozīmīgi miesas bojājumi.

LA.lv