Mobilā versija
+3.1°C
Daina, Dainis, Dainida
Pirmdiena, 23. oktobris, 2017
18. decembris, 2016
Drukāt

Ģirts Kasparāns: Noticēt brīnumam

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Ziemassvētki ir brīnumu gaidīšanas laiks, kad pat rūdītākais ciniķis dziļi sirdī ilgojas pēc kādas likteņa dāvanas, kas ienestu prieka dzirksti ikdienas rutīnā. Bērniem ir vieglāk, jo viņi var rakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim, izklāstot savas vēlmes, ko vecītis un viņa aģenti iespēju robežās centīsies īstenot. Taču brīnumu gaida arī pieaugušie, kas sapņo par ātru un vieglu risinājumu savām problēmām.

Diemžēl šo ticību brīnumam izmanto arī veikli darboņi, kam cilvēku lētticība nodrošina pamatīgu peļņu. Piemēram, dažādi krāpnieki aktīvi reklamē “brīnumtabletes” un citus notievēšanas līdzekļus, ar kuru palīdzību esot iespējams strauji zaudēt lieko svaru, pat desmit kilogramus nedēļā. Taču vienīgais, ko šādā veidā iespējams zaudēt, ir sava nauda un veselība. Mediķi uzsver, ka cīņā ar lieko svaru daudz iedarbīgākas ir pakāpeniskās metodes, kad svara zudums ir ap puskilogramu nedēļā. Un vienīgā “brīnumrecepte” ir tradicionālā: mazāk ēst, vairāk kustēties.

Tā jau nav, ka mūsu dzīvē brīnumi vispār nav iespējami. Viens šāds brīnums ir Rundāles pils, kas no kādreizējās graudu noliktavas atdzimusi par īstu Zemgales pērli. Tomēr arī krāšņi atjaunotā pils ir pierādījums tam, ka brīnumi parasti nerodas tukšā vietā; lai tie notiktu, vajadzīga gan ticība, gan cītīgs darbs. Šajā gadījumā galvenais brīnuma autors ir Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, kurš pils atjaunošanā ieguldījis vairāk nekā 50 sava mūža gadus. Lancmanis nenoliedz, ka dažkārt izjutis atbalstu arī no augstākiem debesu spēkiem, kas palīdzēja pārvarēt grūtības.

Pēc Lancmaņa domām, garīgo meklējumu jomā nekas labāks par kristietību un tās principiem nav izdomāts. Tomēr tendences, kas vērojamas Latvijā un visā Eiropā, skaidri rāda, ka kristīgā baznīca ir zaudējusi savas pozīcijas kā morālās autoritātes centrs. Kas gan Latvija par kristīgu valsti, ja tagad nākas rīkot izmisīgu kampaņu, lai atrastu naktsmājas dažiem tūkstošiem Tezē kopienas svētceļnieku?

Lancmanis izsaka bažas, ka kristietībai būs grūti turēties pretim islāma spiedienam, jo islāmam piemīt hipnotisks spēks. Dažas no islāma tradīcijām droši vien gūtu atsaucību arī Latvijā, piemēram, legālā daudzsievība, ar ko varētu uzlabot mūsu demogrāfiskos rādītājus. Savu ieguldījumu jau devis plaši aprunātais Saeimas deputāts Imants Parādnieks, kurš nesen sagaidījis sestās atvases nākšanu pasaulē. Viņam vēl ir visas iespējas uzlabot šo sniegumu: kā nekā grupas “The Rolling Stones” līderis Miks Džegers tikko pamanījies 73 gadu vecumā tikt pie astotā bērna.

Pievienot komentāru

Monika Zīle: Vērtīgs ceļa spieķis (1)Vai tiešām pienācis laiks saprast, ka nav tādas profesijas, kas garantē palikšanu izvēlētajā nodarbē līdz pensijai?
Uldis Šmits: Bet igauņi...Labāk pieaicināt pāris tūkstošus lietpratēju prioritārā nozarē nekā padarīt visu ekonomiku atkarīgu no viesstrādniekiem
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Bagātie un nabagie

Latvijas miljonāru saraksta veidotāji vakar nosauca valsts 100 turīgāko cilvēku vārdus. Miljonāru saraksta galvgalī ir divi “ABLV Bank” bankas īpašnieki, kuru bagātība tiek lēsta par 315 miljoniem un 312 miljoniem eiro.

Eiropas Savienības statistikas birojs “Eurostat” šonedēļ publiskoja datus par nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju īpatsvaru ES valstīs 2016. gadā. Atbilstoši šiem datiem Latvijā nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauti 28,5% no visiem iedzīvotājiem jeb 550 000 cilvēki.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+