Mobilā versija
Brīdinājums -6.4°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Otrdiena, 23. janvāris, 2018
18. decembris, 2016
Drukāt

Ģirts Kasparāns: Noticēt brīnumam

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Ziemassvētki ir brīnumu gaidīšanas laiks, kad pat rūdītākais ciniķis dziļi sirdī ilgojas pēc kādas likteņa dāvanas, kas ienestu prieka dzirksti ikdienas rutīnā. Bērniem ir vieglāk, jo viņi var rakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim, izklāstot savas vēlmes, ko vecītis un viņa aģenti iespēju robežās centīsies īstenot. Taču brīnumu gaida arī pieaugušie, kas sapņo par ātru un vieglu risinājumu savām problēmām.

Diemžēl šo ticību brīnumam izmanto arī veikli darboņi, kam cilvēku lētticība nodrošina pamatīgu peļņu. Piemēram, dažādi krāpnieki aktīvi reklamē “brīnumtabletes” un citus notievēšanas līdzekļus, ar kuru palīdzību esot iespējams strauji zaudēt lieko svaru, pat desmit kilogramus nedēļā. Taču vienīgais, ko šādā veidā iespējams zaudēt, ir sava nauda un veselība. Mediķi uzsver, ka cīņā ar lieko svaru daudz iedarbīgākas ir pakāpeniskās metodes, kad svara zudums ir ap puskilogramu nedēļā. Un vienīgā “brīnumrecepte” ir tradicionālā: mazāk ēst, vairāk kustēties.

Tā jau nav, ka mūsu dzīvē brīnumi vispār nav iespējami. Viens šāds brīnums ir Rundāles pils, kas no kādreizējās graudu noliktavas atdzimusi par īstu Zemgales pērli. Tomēr arī krāšņi atjaunotā pils ir pierādījums tam, ka brīnumi parasti nerodas tukšā vietā; lai tie notiktu, vajadzīga gan ticība, gan cītīgs darbs. Šajā gadījumā galvenais brīnuma autors ir Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, kurš pils atjaunošanā ieguldījis vairāk nekā 50 sava mūža gadus. Lancmanis nenoliedz, ka dažkārt izjutis atbalstu arī no augstākiem debesu spēkiem, kas palīdzēja pārvarēt grūtības.

Pēc Lancmaņa domām, garīgo meklējumu jomā nekas labāks par kristietību un tās principiem nav izdomāts. Tomēr tendences, kas vērojamas Latvijā un visā Eiropā, skaidri rāda, ka kristīgā baznīca ir zaudējusi savas pozīcijas kā morālās autoritātes centrs. Kas gan Latvija par kristīgu valsti, ja tagad nākas rīkot izmisīgu kampaņu, lai atrastu naktsmājas dažiem tūkstošiem Tezē kopienas svētceļnieku?

Lancmanis izsaka bažas, ka kristietībai būs grūti turēties pretim islāma spiedienam, jo islāmam piemīt hipnotisks spēks. Dažas no islāma tradīcijām droši vien gūtu atsaucību arī Latvijā, piemēram, legālā daudzsievība, ar ko varētu uzlabot mūsu demogrāfiskos rādītājus. Savu ieguldījumu jau devis plaši aprunātais Saeimas deputāts Imants Parādnieks, kurš nesen sagaidījis sestās atvases nākšanu pasaulē. Viņam vēl ir visas iespējas uzlabot šo sniegumu: kā nekā grupas “The Rolling Stones” līderis Miks Džegers tikko pamanījies 73 gadu vecumā tikt pie astotā bērna.

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Apsūdzētā, jums ir tiesības klusēt!

Šodien notiks Tieslietu padomes sēde, kurā iekļauts jautājums par publiskajā telpā izskanējušo maksātnespējas procesu tiesvedību kritisko vērtējumu. Pagājšnedēļ ar Tieslietu padomes priekšsēdētāju un Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču tikās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš paudis uzskatu, ka nevar atstāt bez reakcijas šaubas par atsevišķu tiesnešu godprātību maksātnespējas lietās. Valsts prezidents sarunā norādījis, ka tiesu varai pašai jāizvērtē un jāsniedz skaidrojums sabiedrībai saistībā ar plašsaziņas līdzekļos un profesionāļu diskusijās izskanējušajām aizdomām par atsevišķu tiesnešu rīcību.

Vai deputātu Artusa Kaimiņa un Valda Kalnozola savstarpēja cīkstēšanās dara kaunu Saeimai?
Draugiem Facebook Twitter Google+