×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. marts, 2012
Drukāt

Nūdeles ar odziņām

silite3-ak

– Daudzi prāto, ka varētu kļūt par uzņēmējiem, bet tālāk par domāšanu un sapņošanu netiek, rīcība neseko. Taču, ja ir savs mērķis, ko gribi sa-sniegt, tad durvis paveras un tālāk viss aizrit kā pa ķēdīti, – pārliecināta SIA “EkoMako” īpašniece LINDA SĪLĪTE, kas “Latvijas Avīzes” rīkotajā vēstuļu konkursā “Sieviete Latvijai 2011” ieguva uzvarētājas balvu par uzdrīkstēšanos būt uzņēmējai.

 

Linda pazīst daudzas uzņēmīgas sievietes, kuras būtu pelnījušas uzslavas, bet, uzzinot par sava darba augsto novērtējumu, izjutusi pārsteigumu, prieku un gandarījumu.

– Manuprāt, konkursa lielākais ieguvums ir tas, ka iepazinos ar daudzām radošām, uzņēmīgām sievietēm. Mēs ik pa laiciņam satiekamies, apmaināmies ar pieredzi, jo ikdienā katra darbojamies savā lauciņā un nav laika palūkot, kas notiek ārpusē, – teic Linda.

Savu uzņēmumu, kas nodarbojas ar olu nūdeļu ražošanu, viņa izveidoja 2009. gadā.

– Es vienmēr esmu vēlējusies radīt kaut ko savu, man patīk aizrautīga darbošanās. Domājot, ko varētu uzsākt, atcerējos mammas gatavotās nūdeles, kas tapa pēc manas vecmāmiņas receptes. Padomāju, ka Latvijā nekur nevar iegādāties mājās ražotas nūdeles, kuru pagatavošanai izmantotas kvalitatīvas un dabiskas izejvielas. Ja ir vīzija, ideja, tad droši jāsper nākamais solis – jāķeras pie tās īstenošanas, – teic Linda.

Pirms pāris mēnešiem viņa ķērusies pie jaunas produkcijas – saldo nūdeļu ražošanas.

 

– Daudzi brīnās, kā nūdeles var būt saldas. Tāpēc vispirms pircējs jāiepazīstina ar jauno izstrādājumu, un to vislabāk var izdarīt tirdziņos, kur iespējams aprunāties ar katru interesentu un pastāstīt, ka no šīm nūdelēm iespējams pagatavot garšīgas piena zupas, pudiņus un citus saldos ēdienus.

 

Mēs ražojam trīs veidu saldās nūdeles – ar dzērveņu, melleņu un upeņu ogu gabaliņiem. Nekādus garšas pastiprinātājus neizmantojam, tikai dabiskās odziņas.

Linda uzskata, ka veiksmīgas uzņēmējdarbības priekšnoteikums ir darboties no sirds.

– Kāds varbūt ierauga manas nūdeles un nodomā, es arī ražošu un pelnīšu naudu. Taču, ja tā nav sirdslieta, bet tikai vēlme pelnīt, tad nebūs vajadzīgās atdeves. Ja dari to, kas patiesi patīk, nekas nešķiet par grūtu. Iesākums nekad nav viegls.

Man pirmie divi gadi arī bija fiziski un morāli pasmagi. Bet pēdējā laikā vairāk esmu sākusi domāt par sevi, ne tikai darbu. Galvenais, atrast dzīvē nodarbošanos, kas aizrauj, un sākt rīkoties, negaidot, ka cits to paveiks tavā vietā.

 

Trīs manas dzīves svarīgākie skolotāji: SiliteRokr1

• vecmāmiņa, no kuras mantota olu nūdeļu recepte;

• ģimene un draugs, kuri atbalsta, iedvesmo, ar kuriem var būt kopā uz viena viļņa;

• visa dzīve ir viena liela skolotāja.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+