Mobilā versija
+2.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
3. oktobris, 2012
Drukāt

Okupācijas muzejam testamentā novēl vairāk nekā 60 000 latu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Okupācijas muzejs saņēmis lielu testamentāru novēlējumu, kurā latviete no Lielbritānijas Spodra Zariņa muzejam novēlējusi 72 200 sterliņu mārciņu (63 824 latus).

Kā liecina muzeja informācija, šo novēlējumu iecerēts izlietot muzeja pārbūvētās ēkas – “Nākotnes nama” – iekārtošanai.

Spodra Zariņa, kuras meitas uzvārds bija Tomsone, dzimusi 1923.gadā Kuldīgā. Viņa absolvēja Viļa Plūdoņa ģimnāziju, bet Otrā pasaules kara laikā kopā ar vīru Jāni Skulti devās bēgļu gaitās un nonāca Vācijā, savukārt 1947.gadā nonāca Anglijā. Tur Spodra strādāja par zīda audēju. Kopīgi sākto dzīvi svešumā pārtrauca dzīvesbiedra Jāņa pāragrā nāve.

1964.gadā Spodra salaulājās ar Bradfordas evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieku Jāni Zariņu. Brīvajā laikā Spodra dziedāja Bradfordas jauktajā korī “Līgo” un kvartetā “Pērse”. Viņa piedalījās vairākos Dziesmu svētkos Anglijā, Vācijā, Gotlandē un Latvijā.

Spodra Zariņa mira Bradfordā 2011.gada nogalē. Viņas testamentāro novēlējumu saņēmusi arī Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija.

Latvijas Okupācijas muzejs ir valsts akreditēts privāts muzejs, kas dibināts 1993.gadā. Lielākie muzeja atbalstītāji ir ārzemju latviešu sabiedrība – gan organizācijas, gan individuāli ziedotāji.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (55)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Traģiska diennakts: Ugunsgrēkā gājis bojā cilvēksAizvadītajā diennaktī ugunsgrēkā Latvijā gājis bojā viens cilvēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija.
Draugiem Facebook Twitter Google+