Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
3. oktobris, 2012
Drukāt

Okupācijas muzejam testamentā novēl vairāk nekā 60 000 latu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Okupācijas muzejs saņēmis lielu testamentāru novēlējumu, kurā latviete no Lielbritānijas Spodra Zariņa muzejam novēlējusi 72 200 sterliņu mārciņu (63 824 latus).

Kā liecina muzeja informācija, šo novēlējumu iecerēts izlietot muzeja pārbūvētās ēkas – “Nākotnes nama” – iekārtošanai.

Spodra Zariņa, kuras meitas uzvārds bija Tomsone, dzimusi 1923.gadā Kuldīgā. Viņa absolvēja Viļa Plūdoņa ģimnāziju, bet Otrā pasaules kara laikā kopā ar vīru Jāni Skulti devās bēgļu gaitās un nonāca Vācijā, savukārt 1947.gadā nonāca Anglijā. Tur Spodra strādāja par zīda audēju. Kopīgi sākto dzīvi svešumā pārtrauca dzīvesbiedra Jāņa pāragrā nāve.

1964.gadā Spodra salaulājās ar Bradfordas evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieku Jāni Zariņu. Brīvajā laikā Spodra dziedāja Bradfordas jauktajā korī “Līgo” un kvartetā “Pērse”. Viņa piedalījās vairākos Dziesmu svētkos Anglijā, Vācijā, Gotlandē un Latvijā.

Spodra Zariņa mira Bradfordā 2011.gada nogalē. Viņas testamentāro novēlējumu saņēmusi arī Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija.

Latvijas Okupācijas muzejs ir valsts akreditēts privāts muzejs, kas dibināts 1993.gadā. Lielākie muzeja atbalstītāji ir ārzemju latviešu sabiedrība – gan organizācijas, gan individuāli ziedotāji.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+