Ekonomika
Bizness

“Olainfarm” apgrozījums pirmajā pusgadā pieaug par 7%0


“Olainfarm” ēka.
“Olainfarm” ēka.
Foto: LETA

Šā gada pirmajā pusgadā AS “Olainfarm” konsolidētais apgrozījums bija 66,3 miljoni eiro, kas ir 7% salīdzinājumā ar tādu pašu periodu iepriekšējā gadā, liecina kompānijas 2019.gada pirmā pusgada provizoriskie pārdošanas rezultāti.

Konsolidētie 2019. gada jūnija rezultāti uzrāda, ka “Olainfarm” grupa realizējusi produkciju par 8,6 miljoniem eiro, kas ir par 27% mazāk nekā pērn jūnijā. “Olainfarm” grupas produkcija sešu mēnešu laikā tika pārdota 52 pasaules valstīs – Eiropā, Āzijā, Āfrikā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā.

Kā liecina konsolidētie jūnija realizācijas dati, no 10 lielākajiem tirgiem apjomi palielinājās Kazahstānā par 55%, Tadžikistānā par 186% un Mongolijā par 113%. Starp lielākajiem tirgiem jūnijā bija arī Ēģipte, kur varētu veidoties ilglaicīgāka sadarbība.

Pārdošanas apjomu samazinājums, ņemot vērā farmācijas tirgus sezonalitāti, vērojams Krievijā, kur, salīdzinot ar pagājušā gada jūniju realizācijas apjoms ir sarucis par 63%; Ukrainā pārdošanas apjoms jūnijā samazinājās par 39%; Baltkrievijā par 5%.

Šā gada sešos mēnešos “Olainfarm” grupas lielākie noieta tirgi kopumā nodrošināja 78% no visa apgrozījuma – Latvija (īpatsvars 29%), Krievija (27%), Baltkrievija (13%) un Ukraina (9%).

Uzņēmuma lielāko tirdzniecības partneru vidū ir arī Nīderlande, Uzbekistāna, Kazahstāna, Vācija, Tadžikistāna un Lietuva. Straujākais pārdošanas pieaugums sešu mēnešu laikā sasniegts Nīderlandē, kur realizēts par 620% vairāk nekā pērn šajā laikā, un Tadžikistānā, kur pārdošana augusi par 42% attiecībā pret pagājušā gada sešiem mēnešiem.

Par 2% augusi realizācija Krievijā un par 7% Baltkrievijā. No lielākajiem noieta tirgiem realizācijas samazinājums atzīmēts Ukrainā (-5%), Vācijā (-5%) un Lietuvā (-33%).

“Galvenie darbības rādītāji atbilst plānotājam attīstības tempam un ļauj ar optimismu skatīties nākotnē. Jūnijā kārtējā akcionāru sapulcē tika apstiprināta valdes piedāvātā peļņas prognoze 12,7 miljonu eiro apmērā. Gada vidū esam sasnieguši 50% no plānotā konsolidētā realizācijas apjoma – 66,3 miljonus eiro. Tas ir prognozēti labs rezultāts. Lai noturētu plānoto izaugsmes tempu, pārskatīsim pārdošanas aktivitāšu efektivitāti un pielāgosim atbilstoši izvirzītajiem mērķiem. Tāpat investīciju fokuss mainās no iekārtām un ēkām uz ieguldījumiem zinātnē un inovācijās. Līdz ar to tuvākie attīstības soļi ir ļoti skaidri. Pirmkārt, ir nepieciešama zāļu failu sakārtošana un klīnisko pētījumu veikšana medikamentiem atbilstoši tirgus dinamikai un vajadzībām. Otrkārt, uzsvaru liekam uz koncernā ietilpstošo meitasuzņēmumu efektivitātes palielināšanu un pievienotās vērtības maksimizēšanu. Treškārt, ir nepieciešams attīstīt jauno ķīmisko produktu virzienu, jo farmācijas biznesā laiks līdz jaunam produktam ir ne tikai dārgs, bet arī ilgstošs. Veiksmīga šī virziena attīstība būs jauna izaugsmes posma pamatā,” uzsver AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Lauris Macijevskis.

Saskaņā ar AS “Olainfarm” budžetu, uzņēmuma nekonsolidētais apgrozījums 2019. gadā tiek plānots 99 miljonu eiro apmērā, savukārt konsolidētais apgrozījums – 133 miljoni eiro.

Arī AS “Olainfarm” meitas uzņēmumi uzrādījuši stabilus darbības radītājus.

Aptieku tīklā SIA “Latvijas aptieka” 2019. gada jūnijā darbojās 68 aptiekas un to apgrozījums sasniedza 1,9 miljonus eiro, kas ir par 1% mazāk kā iepriekšējā gada jūnijā. SIA “Silvanols” šī gada jūnijā apgrozījums bija 0,46 miljoni eiro, kas ir par 8% mazāk nekā 2018. gada jūnijā.

Elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāju SIA “Tonus Elast” un “Elast Medikl” realizācija 2019. gada jūnijā veidoja 0,8 miljonus eiro, kas ir aptuveni tikpat, cik pērnā gada jūnijā.

Savukārt veselības centru “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums bija 0,24 miljoni eiro. Baltkrievijas meitasuzņēmums “NPK Biotest” jūnijā realizējis produkciju par 0,21 miljoniem eiro, kas ir par 38% vairāk nekā pērn jūnijā.

2019. gada sešos mēnešos AS “Olainfarm” piederošā aptieku tīkla SIA “Latvijas aptieka” realizācija sasniedza 13 miljonus eiro, kas ir par 6% vairāk nekā pērn.

SIA “Silvanols” apgrozījums atskaites periodā veidoja 3 miljonus eiro, un tas ir par 2% mazāk par pagājušā gada līmeni. SIA “Tonus Elast” un “Elast Medikl” realizācija 6 mēnešos veidoja 4,5 miljonus eiro, saglabājoties pērna gada līmenī. Veselības centru “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums sasniedza 1,5 miljonus eiro, savukārt Baltkrievijas uzņēmuma “NPK Biotest” apgrozījums pirmajā pusgadā bija gandrīz 1,5 miljoni eiro, tādejādi uzlabojot pagājušā gada attiecīgā perioda rezultātu.

“Olainfarm” reģistrēta 1991.gada jūnijā, un tās pamatkapitāls ir 19,719 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir SIA “Olmafarm” (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm – Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. “Olainfarm” akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Apspriež pārrobežu sadarbību iepakojuma pārstrādē
2 dienas
AD
Artis Drēziņš
Ekonomika
LA.LV testē motociklus: Ar “Royal Enfield Continental GT 650” aizbraukt uz Liepāju padzert kafiju
2 dienas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Piecelties! Ekonomiskā tiesa nāk!”
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
8 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
7 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 12 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
8 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
8 stundas