×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.9°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
18. janvāris, 2018
Drukāt

“Oligarhu lietas” izmeklēšanas komisija steigā apstiprina galaziņojumu (5)

Foto LETAFoto LETA

Lai arī tā dēvētās “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē ceturtdienas rītā deputātiem bija domstarpības, komisija apstiprināja galaziņojumu.

Vēl pirms sēdes sākuma deputāts Andrejs Judins (V/Par!) prasīja iemeslus sēdes pārcelšanai, kā arī izteica bažas, ka tik īsā laikā – pusstundā – visus jautājumus nevar paspēt izrunāt. Tikmēr komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba (NSL) uzsvēra, ka pirmdien sešas stundas komisija skatīja priekšlikumus, kā arī vienojās par redakciju.

Deputātiem sēdes sākumā izvērtās asa vārdu apmaiņa. Deputāts Ainārs Mežulis (ZZS) mudināja kolēģus nestrīdēties, bet Igors Pimenovs (S) aicināja netraucēt sēdes norisi.

Sudraba prasīja, vai nepieciešams izskatīt katru ziņojuma secinājumu, savukārt Judins uzstāja, ka jāizskata jauni punkti. Sudraba gan uzsvēra, ka ziņojumā nav iestrādāts nekas tāds, par ko deputāti nebija runājuši. Judina priekšlikumu deputātu vairākums neatbalstīja – par to balsoja tikai Judins un Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK).

Judins arī sauca konkrētas lapas ziņojumā un norādīja uz gramatiskām kļūdām tekstā. Komisija lēma par to labošanu. Arī šajā procesā deputāti pārtrauca viens otru. “Pietiek te taisīt farsu,” teica Judins. “Tieši to es arī aicinu darīt,” uz viņa repliku atbildēja Pimenovs.

Sudraba aicināja pārtraukt kļūdu labošanu un balsot par ziņojumu. Komisijas galaziņojumu atbalstīja četri deputāti – Sudraba, Mežulis, Pimenovs, kā arī Mārtiņš Šics (LRA).

Judins pēc komisijas ziņojumā pieņemšanas lūdza vārdu, tomēr Sudraba pasludināja sēdi par slēgtu. Judins gan turpināja runāt – viņš uzsvēra, ka galaziņojums nesniedz atbildes uz jautājumiem, ir nekvalitatīvs. Tāpēc viņš iesniegšot atsevišķu viedokli galaziņojumam. Judins arī kaunināja Sudrabu par šādu sēdes vadīšanu.

Uz komisijas sēdi bija ieradies arī deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV), kurš šajā komisijā nestrādā, un mudināja apcietināt Sudrabu un “ielikt cietumā” arī Šicu.

Iepriekš komisijas ziņojuma projektā bija pausts, ka “oligarhu sarunās” ir saskatāmas valsts sagrābšanas pazīmes, jo sarunas apliecina, ka valsts amatpersonas valstiskos jautājumos rīkojas un spriež tā, it kā kārtotu privātas lietas un valsts būtu instruments ekonomiskā labuma gūšanai sev.

Kā ziņots, sākotnēji parlamentārās izmeklēšanas komisija bija lēmusi, ka sanāks uz sēdi pēc parlamenta sēdes, tomēr trešdien vakarā komisijas priekšsēdētāja Sudraba informējusi kolēģus, ka sēdes laiks ir pārcelts. Komisijas sēde, kurā tika lemts par galaziņojumu, notika plkst.8.30, tātad pirms parlamenta sēdes.

Izjūkot partijas “No sirds Latvijai” (NSL) frakcijai, Saeimas deputāti būtu varējuši lemt par Sudrabas atsaukšanu no “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas. Likumā ir noteikts, ka parlamentārās izmeklēšanas komisijas locekļi tiek iecelti Saeimas kārtības rullī noteiktajā kārtībā – vienādā skaitā no katras Saeimas frakcijas deputātiem. Par izmaiņām komisiju sastāvā Saeima var lemt pēc desmit deputātu iesnieguma vai arī pēc paša parlamentārieša lūguma atsaukt viņu no kādas komisijas.

Parlamentārās izmeklēšanas komisija par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā tika izveidota 2017.gada jūlijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Judins, tā klukste Mūrniece ar savu bandu ( backa, Dobelis un t.t) un ZZS visi draudzīgi atbalstīja tos oligarhus, jo visiem par draudzīgiem balsojumiem un lēmumiem šie 3A dāsni samaksāja. Nevien neko nevar nozagt tādos apmēros no Latvijas tautas- valsts, ja nav Saeimas un valdības attiecīgi lēmumi . Bet lēmumus un likumus, kā zināms mūsu valstī var nopirkt vai iemainīt pret citiem līdzvērtīgiem Latvijas tautai – valstij piederošiem labumiem. Bez Saeimas un valdības atbalsta nebūtu iespējama LV varas nozagšana un valsts izlaupīšana. Vajadzētu papētīt tā laika Saeimas un valdības lēmumus un to balsojumus. Bet Sudraba šajos noziegumos nav piedalījusies, tāpēc viņa ir tik bīstama, jo viņa ies līdz galam. Kā politiķi var ķengāties un apmelot vienu godīgu, taisnīgu un drosmīgu Saeimas deputātu kā Sudraba. Kur ir kādi konkrēti pierādījumi, tiesas lēmumi par noziegumiem, ko it kā pastrādājusi Sudraba. Ir tikai sakompelētas video montāžas, kur ir pierādījumi Čigāne , ka Sudraba ir šķērsojusi valsts robežu tavā pasūtītajā videomontāžā. Kur jūs nelieši valdošā koalīcija esiet noveduši Latvijas valsti, kas tas tāds OIK vai tas atbilst Latvijas tautas interesēm un Latvijas valsts Satversmei. Neliešu banda.

  2. 3 A uzvara ? Jā – balstoties uz līdzjutējiem arī no ZZS un Saskaņas, piebalsojot pat Mārtiņam Šicam no LRA. Protams ar Kremļa premjera kandidāti Sudrabu un NSL atbalstu.

  3. Ingunas Sudrabas vadīts farss Atbildēt

    Pilnībā piekrītu deputātu Andreja Judina (V/Par) un A.Kaimiņa (KPV/LV)teiktajam!

  4. tie, kas balsoja par Sudrabu 2014.gadā Atbildēt

    Tie, kas balsoja par Sudrabu / NSL 2014.gadā ir līdzvainīgi valsts nozagšanā kopā ar oligarhiem.

  5. Vai tad šis “gala ziņojums” atkal būs kārtējais valsts noslēpums?

Draugiem Facebook Twitter Google+