×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

Sankcijas pret Krieviju var ietekmēt arī Rīgas “Dinamo” (2)

foto: LETAfoto: LETA

Hokeja kluba Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis atzīst, ka komandas likteni nākamajā sezonā būtiski ietekmēt var starptautiskā situācija.

Pēc oficiāli pieejamās informācijas, Rīgas “Dinamo” šosezon spēlētāju algām tērēja aptuveni sešus miljonus eiro, kas bija ceturtais mazākais budžets Kontinentālajā hokeja līgā (KHL). Ar apmēram tādām pašām iespējām kluba vadītāji rēķinās, komplektējot sastāvu nākamajai sezonai. “Korektīvas var ieviest starptautiskā situācija. Kā zināms, tiek pieprasīts ieviest sankcijas pret Krieviju,” man sacīja Juris Savickis.

Kluba padomes loceklis Guntis Ulmanis viņnedēļ izteicās, ka “Dinamo” finansē Latvijas uzņēmēji, taču patiesībā uz vietas var savākt niecīgu daļu nepieciešamās naudas. Lauvas tiesa nāk no “Itera Latvija” mātes kompānijas Krievijā. “Ja viņiem iet bizness, tad ir gatavi Rīgas “Dinamo” vairāk palīdzēt. Ja ne, sākas problēmas,” tiešo saikni uzsvēra Juris Savickis, piebilstot, ka ļoti daudz atkarīgs no Eiropas Savienībā pieņemtajiem lēmumiem. “Ja situācija paliek tāda kā šodien, tad neredzu apdraudējumu Rīgas “Dinamo”. Bet, ja Eiropa un ASV ieviesīs sankcijas, kas skars biznesu un ekonomiskos sakarus, tad naudas būs neizbēgami mazāk.”

Savickis ir apmierināts ar komandas sasniegumiem KHL sestajā sezonā: “Gads bija veiksmīgs, jo priekšlaikus kvalificējāmies izslēgšanas spēlēm. Visvairāk priecājos, ka bija ļoti labas spēles, emocionālais pacēlums. Galvenais ir process, un mums tas bija kolosāls.”

Kluba naudas maka turētājs uzskata, ka izdevies izveidot optimālu kolektīvu – sapulcēti labi hokejisti, kurus prasmīgi vadīja treneri ar Arti Ābolu priekšgalā. “Šī bija pirmā sezona, kad strādāja tikai latviešu treneri, un mēs viņus pacēlām citā līmenī. Arī komandas kapteinim bija nozīmīga loma gan ģērbtuvē, gan laukumā. Veiksme palīdzēja – šosezon Dievs stāvēja mums klāt, vinnējām grandus pēdējās sekundēs,” tā Juris Savickis.

Lai gan par nākotni ir zināmas šaubas, jau notiek sarunas ar hokejistiem par nākamo sezonu. No leģionāriem līgums ir spēkā tikai Marselam Hosam. Gandrīz visi pārējie aizvadīja labu sezonu un savu tirgus vērtību cēluši. Savickis izvairīgi atbildēja uz jautājumu, kuru leģionāru noturēšana sastāvā būtu prioritāra: “Negribu nosaukt uzvārdus, jo tagad notiek sarunas par naudu. Ja es spēlētājus paslavēju, tad viņiem gribas lielāku atalgojumu, bet tāpat skaidrs, ka būs jāmaksā mazliet vairāk. Mēģināsim paturēt Mikaēlu Telkvistu, Kailu Vilsonu, Jakubu Sedlāčeku.”

Kluba padomes sēde, kurā detalizētāk tiks spriests par šiem jautājumiem, notiks šonedēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Galvenasi lai neietekmē VDK ārējās izlūkošanas dienesta preikšnieku Juri Savicki ! Sports vieno tikai un vienīgi VDK biedrus, stukačus, čekistus. nasing spešal !

  2. Loti negatīvi skatamies uz to,ka pie vadības ir degredējuši bijušie politiķi, Ulmanis,Kalvītis,kuriem
    neviens netic, jo viņi ir daudz melojuši. Daudz vairāk apmeklētāju būtu ,ja ”Dinamo”padomē nebūtu
    Ulmanis un Kalvītis. Viņi tik negodīģi.Kalvītim nekad nepiedošu ka atdeva manu dzimteni Abreni.
    Tagad nalaiž krievi pat apkopt kapus,kur guldīti tēvs un māte.Ulmanis meloja ”Bankas Baltija” lietā.

Draugiem Facebook Twitter Google+