Zāļu cenu veidošanās ir diezgan sarežģīta. Lētākām tām nevajadzētu palikt, spriež farmaceitu pārstāve 60

Zāļu cenu veidošanos, ir diezgan sarežģīta, un, lai izpildītos visas komponentes, tam ir vajadzīgi dažādi aprēķini un, iespējams, tā tiešām ir maksa par farmaceitisko aprūpi. Kas tad ir šī farmaceitiskā aprūpe, TV24 raidījumam “Dienas personība ar Veltu Puriņu” skaidroja Kristīne Jučkoviča, Latvijas farmaceitiskās aprūpes asociācijas izpilddirektore.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Lasīt citas ziņas

Farmaceits, kuru cilvēks satiek aptiekā, ir augsti izglītots profesionālis. Viņa darbības neaprobežojas ar medikamentu izsniegšanu pēc receptes – ir daudz citu lietu, kas viņam ir jāprot; sākot ar to, ka viņa aptiekā vispār šie medikamenti ir. Tāpēc, runājot par zāļu cenu veidošanos, tā tiešām ir tāda lieta, kas sastāv no dažādām komponentēm, skaidro Jučkoviča.

Ja runā par to, ka kādi medikamenti būs lētāki, jāsaka tā: “Šobrīd es nevarētu apgalvot, ka rudens varētu būt tas brīdis, kad šis notiks. Protams, arī valsts savā ziņā rīkojas, piemēram, mainot šo valsts kompensācijas apjomu daļai medikamentu, bet tā ir tiešām tikai maza daļa medikamentu, kuriem mainās valsts kompensācijas apjoms uz augšu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Šāds, varbūt diezgan skeptisks, viedoklis aptieku pusē ir. Jāpiebilst arī tas, ka šobrīd mēs aprēķinus no ministrijas puses neesam redzējuši, bet tikai deklaratīvus piedāvājumus. Situācija šobrīd nav pati pateicīgākā, tāpēc, ka ir daži citi uzdevumi, kas ir svarīgāki, atzīst farmaceitu pārstāve.

Kā atzīst speciāliste: “Ja mēs salīdzināmies un mums ļoti patīk salīdzināties ar Lietuvu un Igauniju, tad vēl aizvien kompensējamo medikamentu saraksts mums ir daudz šaurāks, īsāks, mazāks nekā abās kaimiņvalstīs, nerunājot nemaz par daudzām citām Eiropas valstīm.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.