×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Papildināts žūrijas sastāvs konkursam „Riga Jazz Stage 2014”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Starptautiskā jauno džeza mākslinieku konkursa Riga Jazz Stage 2014 žūrijas sastāvs jau zināms!

Žūrijas sastāvā jauno vokālistu un saksofonistu izvērtēšanai konkursa atlases un norises laikā apvienojušies mūzikas profesionāļi – mūziķi, producenti un festivālu direktori – no vairākām valstīm. Vēlamies jūs ar viņiem iepazīstināt!
Maestro Raimonds Pauls – viens no visu laiku populārākajiem latviešu komponistiem. Izcils melodiju un džeza kompozīciju autors. Kādreizējais Radio bigbenda vadītājs. No 1980. – 1983. gada vadījis džeza improvizācijas klasi Konservatorijā. Daudzu starptautisko mūzikas konkursu žūrijas biedrs.

Magnus Palmquist – Stokholmas Džeza festivāla un džeza kluba “Fasching” mākslinieciskais direktors. Stokholmas džeza festivāls ir viens no populārākajiem ikgadējiem mūzikas notikumiem Zviedrijā. Savukārt klubs “Fasching” ir viens no apmeklētākajiem džeza klubiem Zviedrijā jau vairāk nekā 30 gadus.

Artis Sīmanis – saksofonists un pedagogs. 1986.gadā atvēris Saksofona klasi J.Mediņa Rīgas mūzikas koledžā, 1992.gadā – J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Dibinājis un vada Rīgas saksofonu kvartetu. Kopš 2007. gada – J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors. Kā solists uzstājies kopā ar Latvijas Filharmonijas kamerorķestri, muzicējis Latvijas Nacionālajā un Maskavas Filharmonijas simfoniskajā orķestrī un Latvijas radio džeza orķestrī.

China Moses – amerikāņu džeza izpildītāja un TV zvaigzne. Būdama amerikāņu džeza mākslinieces Dī Dī Bridžvateres meita, ļoti agrā vecumā pievērsusies mūzikas un teātra mākslai. Ierakstījusi piecus solo albumus un piedalījusies vairāk nekā 20 citu mūziķu ierakstos.

Māris Briežkalns – viens no Latvijas izcilākajiem bundziniekiem. Muzicējis Latvijas Radio bigbendā, G. Rozenberga un R.R aubiško Jazztet dalībnieks, G. Rozenberga bigbenda un E. Straumes trio dalībnieks. Uzstājies prestižajos “Ronnie Scott’s” un “Blue Note” džeza klubos. Latvijas Radio bigbenda producents. Mūzikas festivāla „Rīgas Ritmi” dibinātājs, starptautiskā džeza mākslinieku konkursa „Riga Jazz Stage” mākslinieciskais vadītājs.

Levons Malkasijans – džeza pianists, viena no būtiskākajām džeza mūzikas personībām Armēnijā kopš 70. gadiem. Līdzās mūzikai, aktīvi darbojas džeza mūzikas popularizēšanā – organizējot džeza vakarus, koncertus un festivālus ne tikai dzimtajā Armēnijā, bet arī starptautisku sadarbības projektu ietvaros. Džeza kluba “Malkhas Jazz Club” īpašnieks.

Stīvs Rubijs – mūziķis un Londonas “606 Club” īpašnieks. Rubijsir meistarīgs saksofonists un flautists, muzicējis “Julian Joseph All Star” bigbenda sastāvā. Savukārt, viņam piederošais džeza klubs, kas atrodas Čelsijā, tiek uzskatīts par vienu no būtiskākajiem džeza kultūras punktiem Lielbritānijā.

Steponas Januška – vokālists un komponists, Starptautiskā džeza vokālistu konkursa „Jazz Voices” organizators. Džeza vokāla pasniedzējs Klaipēdas Universitātē un VMU Mūzikas Akadēmijā. Jau vairāk nekā 30 gadus ir vokālists grupā „Studija”.

Toivo Unts – viens no Igaunijas izcilākajiem kontrabasistiem. Igaunijas Nacionālās operas simfoniskā orķestra mākslinieks. Starptautiskā džeza festivāla “Nomme Jazz” pamatlicējs un mākslinieciskais direktors.

Līdz 31. janvārim norisinās pieteikšanās konkursam.

Video:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+