×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. marts, 2012
Drukāt

Par gudrām, darbīgām un skaistām

sievietelatv11_vs

Neticami, bet fakts – šogad jau 15. pavasaris, kad izsludinām “Latvijas Avīzes” konkursu “Sieviete Latvijai”! Prāts ir priecīgs, jo atkal gaidīsim un saņemsim saturīgas, emocionālas un lieliskā valodā sacerētas vēstules par brīnišķīgām, darbīgām un uzmanības vērtām sievietēm mums līdzās.

 

Taču, pirms ķeramies pie rakstu darbiem, šajā konkursa pusapaļajā jubilejā atcerēsimies, kā viss sākās, un godināsim laureātes!

 

“… kāpēc mēs sievietēs meklējam tikai skaistumu? Kur tad paliek viņu prāts, viņu darbs un pūles sabiedrības labklājības vairošanai? Lai celtu šīs sievietes gaismā un parādītu viņām godu, šogad pirmo reizi Latvijā tiek rīkots konkurss – “Radoša sieviete laukos”. Mēs vēlamies Latvijā apzināt radošās sievietes un sieviešu organizācijas, lai viņas darītu pazīstamas un viņu veikumu popularizētu,” tā 1998. gada 17. februārī lasām konkursa pirmajā pieteikumā. Un laikraksts “Lauku Avīze” (tagad “Latvijas Avīze”) sāka meklēt darbīgas, radošas un arī citādi cildināmas sievietes. Pirmajā gadā laurus plūca Valmieras rajona Kauguru pagasta “Mazputniņu” saimniece Rasma Freimane. Izsludinot konkursu jau piecpadsmito reizi, viens no tā atbalstītājiem ir organizācija “Latvijas lauku sieviešu apvienība”, kuru vada Rasma Freimane. Pērn maijā Rasma par lielo personisko ieguldījumu sabiedriskajā darbā un nozīmīgo radošo darbību Latvijas lauku reģionos apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni.

2004. gadā konkursa noteikumi un nosaukums mainījās un tam varēja pieteikt sievietes ne tikai no Latvijas laukiem, bet arī no pilsētām. Tāpēc arī jauns nosaukums – “Radoša sieviete Latvijā”.

Konkursa vēstules visus gadus lasījusi rakstniece Monika Zīle:

 

“Vārdi ir visstiprākais, kas ir pasaulē. Stiprus vārdus nav iespējams atvairīt, bet maigi vārdi atver acis. Vēstules, ko saņēmām, to pierāda. Latvijā ir tik daudz uzņēmīgu sieviešu, kuru darbība apgāž gaudas, ka viss iet uz galu, tieši otrādi – ir tik daudz ļaužu, kas ierauga un saskata labo un gaišo.”

 

“Latvijas Avīzes” vēstuļu konkurss otro gadu desmitu iesāka vēlreiz mainītā statusā – ar nosaukumu “Sieviete Latvijai”, aicinot ieteikt laureātes trīs nominācijās – sievietei par uzdrīkstēšanos būt uzņēmējai, sievietei par nesavtīgu darbu sabiedrības labā un sievietei par ģimenes stiprināšanu. Lasītāji novērtēja jauno konkursa nolikumu, un žūrijai bija jāizlasa vairāk nekā 300 vēstules!

Konkursam vienmēr bijuši draugi un atbalstītāji, kuri ir piedalījušies, priecājušies kopā ar mums un konkursa uzvarētājām. Īpašs paldies jāsaka Eiroparlamenta deputātei Inesei Vaiderei, kura konkursu atbalsta un sauc arī par savējo jau septīto gadu un visas konkursa laureātes ielūdz iepazīties ar Eiroparlamenta darbu Briselē. Viņas atzīst, ka tieši kopīgais dažu dienu ceļojums ir nenovērtējama dāvana.

Daudzus gadus konkursu ir atbalstījusi arī Aiva Vīksna un biedrība “Līdere”, Latvijas Pašvaldību savienība, Hipotēku banka un daudzi, daudzi citi.

 

“Radoša sieviete laukos 1998” – Rasma Freimane

“Radoša sieviete laukos 1999” – Zenta Skrastiņa

“Radoša sieviete laukos 2000” – Valentīna Lazovska

“Radoša sieviete laukos 2001” – Anna Zalāne

“Radoša sieviete laukos 2002” – Agrita Gailīte

“Radoša sieviete laukos 2003” – Elita Martinsone

“Radoša sieviete Latvijā 2004” – Skaidrīte Zizlāne

“Radoša sieviete Latvijā 2005” – Eva Viļķina

“Radoša sieviete Latvijā 2006” – Daina Bordovska

“Radoša sieviete Latvijā 2007” – Māra Bergmane

 

“Sieviete Latvijai 2008”

• Par ģimenes stiprināšanu Velta Cermeniece

• Par uzdrīkstēšanos būt uzņēmējai Dace Ozola

• Par nesavtīgu darbu sabiedrības labā Skaidrīte Solovjova

 

“Sieviete Latvijai 2009”

• Par uzdrīkstēšanos būt uzņēmējai Ligita Zvirbule

• Par ģimenes stiprināšanu Anita Eiduka

• Par nesavtīgu darbu sabiedrības labā Anita Aizstrauta

 

“Sieviete Latvijai 2010”

• Par uzdrīkstēšanos būt uzņēmējai Dzintra Karavaičuka

• Par nesavtīgu darbu sabiedrības labā Vita Eizentāle

• Par ģimenes stiprināšanu Lolita Garklāva

 

“Sieviete Latvijai 2011”

• Par uzdrīkstēšanos būt uzņēmējai Linda Sīlīte

• Par nesavtīgu darbu sabiedrības labā Inese Mailīte

• Par ģimenes stiprināšanu Aina Vorza

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+