Latvijā
Sabiedrība

Par LELBĀL mācītāju ordinēta LU Teoloģijas fakultātes dekāne Dace Balode11


Dace Balode.
Dace Balode.
Foto – LETA/Zane Bitere

Šodien, 30. jūnijā, pulksten astoņos vakarā Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā sāksies Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas (LELBĀL) dziesmu dievkalpojums, kas veltīts Dziesmu un deju svētkiem. Bet vakar, 29. jūnijā, šajā dievnamā notika LELBĀL Virsvaldes plenārsēdes noslēguma dievkalpojums, kurā par mācītāju tika ordinēta LU Teoloģijas fakultātes dekāne Dace Balode.

Uz LELBĀL plenārsēdi Rīgā bija ieradušies šīs baznīcas pārstāvji no visas pasaules – arhibīskape Lauma Zuševica, prāveste Anita Vārsberga-Pāža, prāvests Gunārs Lazdiņš no Amerikas, prāvests Andris Abakuks no Lielbritānijas, prāvests Jānis Priedkalns no Austrālijas, emeritētais arhibīskaps Elmārs Ernsts Rozītis no Vācijas, prāvesta Zilgme Eglīte no Zviedrijas un daudzi citi. ( Timura Subhankulova attēlā – pie dievnama pirms dievkalpojuma sākuma).

LELBĀL Virsvaldes plenārsēde norisinājās piecas dienas. “Plenārsēdē daudz laika aizņēma jautājums par mūsu vēsturisko pēctecību un par mūsu gatavību aizstāvēt to, kas mēs esam,” man teica arhibīskape Lauma Zuševica. LELBĀL, tāpat kā LELB, ir starpkaru Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas tradīciju pārmantotāja, un jurists Egils Levits iesaka definēt abas baznīcas kā “divas lapotnes no viena stumbra”.

LELBĀL Virsvalde ir tikusies ar Latvijas evanģēliski luteriskās baznīcas Virsvaldi, un abas ir vienojušās atjaunot pārtrūkušo Sadarbības padomes darbību.

Saistītie raksti
LA.lv