Latvijā
Kriminālziņas

Par meitenes notriekšanu uz gājēju pārejas Rīgā – nosacīts cietumsods1

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 26. jūlijā par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, kura sekas ir smagi miesas bojājumi, un negadījuma vietas atstāšanu piespriedusi Nikolajam Rihteram četru gadu nosacītu cietumsodu un tiesību atņemšanu uz septiņiem gadiem.

Taču apsūdzības daļā par cietušās dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī atstāšanu bez palīdzības autovadītājs ir attaisnots.

Kā raksta portāls “pietiek.com”, cietušās puse šo spriedumu pārsūdzējusi, jo uzskata, ka Rihters sodāms ar reālu cietumsodu, turklāt nav attaisnojams par cietušā dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī atstāšanu bez palīdzības. Apelācijas sūdzībā teikts, ka šāds sods neatjauno taisnīgumu, nedod cietušajam nekādu gandarījumu, vainīgo par izdarīto faktiski nesoda un nerada sabiedrībai aizsargātības un drošības sajūtu.

Tāpat sūdzībā teikts, ka nekāda izdarītā nožēla no Nikolaja Rihtera puses nav bijusi, par cietušās stāvokli un turpmāko ārstēšanos viņš interesi neizrādīja, cietušai un tās mātei viņš nekādi nepalīdzēja un vēlēšanos to darīt Nikolajs Rihters neizteica.

Par šo satiksmes negadījumu “LA” rakstīja publikācijā “Sirmgalvis uz gājēju pārejas uzbrauc bērnam” pagājušā gada 27. aprīlī. Deviņus gadus vecā rīdziniece Laura (vārds mainīts) 2016. gada 9. decembrī, piektdien, ap pulksten vieniem dienā pēc skolas devās mājās. Meitene stāvēja pie neregulējamas (bez luksofora) gājēju pārejas Rīgā, Biķernieku un Laimdotas ielas krustojumā. Automašīnas neapstājās, līdz no Laimdotas ielas izgriezās Aināra S. vadītais “Subaru”, slīpi apstājās pirms gājēju pārejas, un autovadītājs ar žestiem lika meitenei saprast, lai viņa iet pāri ielai. Laura devās pāri ielai. Tieši tajā laikā pa Biķernieku ielu pilsētas centra virzienā brauca “Mercedes-Benz”, kam pie stūres sēdēja 80 gadus vecais Krievijā dzimušais Vācijas pilsonis Nikolajs Rihters. Autovadītājs ar pusgadsimta stāžu. Viņš nesamazināja ātrumu.

Kāda lieciniece, kura pēc negadījuma skrējusi pie notriektā bērna, tiesā stāstīja: “Automašīnu “Subaru” un “Mercedes” vadītāji izkāpa.

Sirmgalvis no “Mercedes” paskatījās uz meiteni un krievu valodā pateica: “Viss labi.” Un pēc minūtes vai divām aizbrauca. Meitene piecēlās un bija nobijusies. Es teicu, lai viņa piezvana mammai, pēc tam paņēmu viņas telefonu un izstāstīju meitenes mātei, kas noticis. Piezvanīju arī ātrajai palīdzībai, bet “Subaru” vadītājs jau bija sazinājies ar policiju.” No tiesas materiāliem izriet, ka aculiecinieki ievēroja vainīgā vīrieša automašīnas numuru un vainīgo vakarā pie viņa mājas atrada policija.

Apsūdzībā teikts, ka Rih­ters meitenei uzbraucis ar sava auto kreiso pusi. Kā liecībās policijai sacījis “Subaru” vadītājs, “Mercedes-Benz” šoferis viņam teicis, ka gājēju nav redzējis.

“Ātrie meitu aizveda uz slimnīcu nofiksētā stāvoklī, jo bija aizdomas par galvaskausa lūzumu. Traumatologs un neirologs gan neko neatrada, padziļinātus izmeklējumus neveica un palaida mājās, sakot – ja kļūst slikti, jāvēršas pie ārstiem. Pa ceļam uz laukiem Laurai uz galvas parādījās zilums. Pirmdien atkal bijām slimnīcā, kur konstatēja, ka Laurai ir pieres kaula lūzums,” tiesā teica meitenes mamma. Viņa morālo kompensāciju par notikušo no autovadītāja neprasīja, tikai vēlējās, lai tiktu segti medicīniskie izdevumi. Tāpat māte izteica nožēlu, ka no sirmgalvja pusotru gadu nav sagaidījusi atvainošanos un lūgumu piedot. To viņš izdarīja tikai pirmajā tiesas sēdē.

Saistītie raksti
Apelācijas sūdzības iesniedzēji min, ka cietusī meitene joprojām ir spiesta apmeklēt ārstus un iziet pēc traumas rehabilitācijas procesu.

Tiesas sēdē pirms gada “Mercedes-Benz” vadītājs Rihters izteicās visai neskaidri, bet atzina, ka izraisījis ceļu satiksmes negadījumu. Taču neatzina, ka meitenei bijuši smagi miesas bojājumi. Sirmgalvis arī neatzina, ka pametis notikuma vietu un cietušo atstājis bez palīdzības.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Dzintars: Ārkārtas Saeimas vēlēšanas varētu nest izmaiņas varas sadalījumā 4
2 stundas
Ieva Ēvalde
Latvijā
“Kurš ir vainīgs, par to lai spriež tiesa.” Kā saslima Siguldas bērni – vai patiesība ir noskaidrota?
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pavļuts tik ambicioza solījuma došanu mediķiem sauc par visu deputātu pārsteidzīgu rīcību un kļūdu
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Ieva Ēvalde
Latvijā
“Kurš ir vainīgs, par to lai spriež tiesa.” Kā saslima Siguldas bērni – vai patiesība ir noskaidrota?
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Opozīcija savākusi parakstus, lai rosinātu Rīgas mēra Burova atstādināšanu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Sals līdz -7 grādiem: laika prognoze piektdienai
1 stunda
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Kas jāzina par jauno kārtību pasta sūtījumu atmuitošanai?
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Saeima saīsina Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņu
2 stundas