×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Paraksta līgumu par bruņotu kāpurķēžu tehnikas iegādi no Lielbritānijas (14)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube (no kreisās) un aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis Ādažu poligonā, kurā tiek demonstrēta bruņutehnika, ko Latvija plāno iegādāties no Lielbritānijas.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes aizsardzības ministrs Maikls Falons ceturtdien parakstīja līgumu starp Latviju un Lielbritāniju par mazlietotu un atjaunotu bruņotu kāpurķēžu tehnikas (Combat Vehichle Reconnaissance (Tracked)) iegādi, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

AM norāda, ka tehnika ir piemērota Latvijas apstākļiem – tā ir ar ļoti augstu mobilitāti un neprasa attīstīt smagnēju inženiertehnisko bāzi kaujas mobilitātes nodrošināšanai. Ar tehniku var pārvietoties pa visiem Latvijā pieejamiem koplietošanas ceļiem, tiltiem, grāvju pārvadiem, kā arī ārpus ceļu tīkla. Viena tehnikas vienība sver 8 – 10 tonnas atkarībā no modifikācijas un bruņu līmeņa. Tā ir viegli transportējama gan pa dzelzceļu, gan jūru, gan ar gaisa transportu.

“Šis ir nozīmīgs ieguldījums Latvijas pašaizsardzības spēju stiprināšanā, jo mēs iegādājamies modernizētas bruņumašīnas, kas tiks aprīkotas ar labākajiem prettanku ieročiem, turklāt šīs kaujas mašīnas būs ar atbilstošu mobilitātes spēju gan nacionālo, gan arī starptautisko misiju vajadzībām,” norādīja Vējonis.

Ministrs arī pauda gandarījumu, ka laikietilpīgais darbs pie operacionālās izpētes, izvēles un iegādes līgumu sagatavošanas simboliski ir noslēdzies NATO samitā Velsā, kur tiek pieņemti Baltijas valstu drošībai tik nozīmīgi lēmumu.

“Līdz ar šī līguma parakstīšanu un pakāpenisku bruņutehnikas ieviešanu, mēs uzsākam jaunu periodu bruņoto spēku attīstībā, kas paredz gan jaunas iemaņas mūsu karavīriem, gan esošās kaujas doktrīnas pilnveidošanu. Vienlaicīgi tas ir arī labākais simboliskais apliecinājums mūsu partneriem, ka Latvija ir gatava aizsargāt savu neatkarību,” atzīmēja ministrs.

Ministrijā atgādina, ka darbs pie Sauszemes spēku Kājnieku brigādes mehanizācijas projekta uzsākts 2012.gada nogalē.

Šā gada 27.februārī Latvijas aizsardzības ministrs ar Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Filipu Hamondu parakstīja nodomu protokolu par tālāko abu valstu sadarbību Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas projekta īstenošanā, kas noteica apņemšanos noslēgt starpvaldību līgumu starp Latviju un Lielbritāniju par mazlietotu un atjaunotu bruņotu kāpurķēžu tehnikas iegādi.

26.augustā Ministru kabinets apstiprināja līguma projektu ar Lielbritāniju par 123 kāpurķēžu kaujas mašīnu iegādi 48,1 miljonu eiro vērtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. angli lieli malaci. Pasutiis jaunu tehniku, latviesi iztiks ari ar veco. Bus ar ko baidit Latvijas ienadniekus.Ta turpinat !

 2. Malacis Vējonis. Tā turpini. Personīig es Tevi atbalstu.

 3. forši – mums ir tagad arii tehnika. Nevaretu teikt ka karsh ir uzreiz uzvareets, bet skaidri ir saprotams, ka musu pashu ieguldijums aizsardziibaa ir redzams un NATO partneri redz, ka ne tikai viss balstaas uz vinu pleciem – nosargāt mūsu zemi, bet arī mēs paši rīkojamies un domājam par savu zemīti, Latviju. R.Vējonsi labu darbiņu dara.

 4. Pajaut’ajiens:Vai tad “”zupa”‘ ari ir,ko liet b’ak’as un kas var pateikt cik tie grausti rij uz 100km naudas izteiksm’e?

 5. tie rigas kungi ir dumi.ar ko drib karot.latvijas ienaidnieks ir obama un amerikosi

  • Bet tu, antoška, esi putina un krievu okupantu bibīšu sūkātājs! Mēs, latviešu kungi neesam dumi -mēs gribam aizsargāt Latviju, jo krievs jau 1000 gadus mums uzbrūk, veic pret mums genocīdu, mēģina mūs pārkrievot un fiziski iznīcināt, un pamazām okupē baltu zemes.

 6. Nav nekas dižs, bet ar šiem Latgalē paspēs novākt kādus 1000 “zaļos vīriņus”. Un galvenais – šaut pirmajiem pa “zaļajiem vīriņiem” un viņus makismālā skaitā nogalināt, un nevis kā ukraiņiem Krimā sēdēt bāzēs un nelīst ārā.

 7. Esmu jau vecss viirs ,bet nesaprotu so plaano brunutehnikas veda iegaadi.Paskatiet bildes no Ukrainas par ko paarveersaas modernaa brunutehnika kaujas apstaaklos,pilniigi baisi metaas.Domaaju,ka angli prieciigi,ka par labu naudu tikusi valaa no sev nevajadziigaa balasta.Vai tiesaam muusu armijnieki to nesaprot.

 8. Stepan un Donāt, ko pametat biedrus frontes līnijā pie Luhanskas? beidziet te spamot un atgriežaties pie cīņas!

 9. labs darijums britiemsavu lūžņu utilizācijā. ne tik nevajadzeja tereties pārstrādājot, vel samaksāja viņiem kā par apzeltitiem

 10. Pirms četrdesmit gadiem dienēju PSRS bruņotajos spēkos. Ticiet man, jau toreiz viņu tehnika bija labāka par šo te iepirkumu.Un,ja šīs kaujas mašīnas (kas drīzāk atgādina vilcējus) vēl tikai jāaprīko ar prettanku ieročiem,tad šis pirkums mums dārgi izmaksās. Laikam “otkatus “saņem ne tikai Ameriks.

 11. Atceros 1994 gadu,kad Zviedrija mūsu Bruņotajiem spēkiem uzdāvināja savu veco bruņu tehniku kas viņiem bija mētājusies noliktavās kopš otrā pasaules kara beigām. (vēl arī kādus 200 divriteņus). Dāvana ta dāvana ,bet prasīja,lai to arī izliktu vispārējai apskatei. To kaunu es vēl šodien nevaru aizmirst, kad ordeņots interfrontists šīs konservbundžas rādīja savam mazdēlam un teica,ka ar tādiem štruntiem (viņš lietoja citu vārdu) tagad vajadzēs karot Latvijas armijai. Šitais iepirkums ir no tās pašas sērijas.

 12. Vecus Lielbritānijas armijas mēslus iepirks par 48 mio eiro. Tās nav kaujas mašinas.

Draugiem Facebook Twitter Google+