×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Izraēlas parlaments izraudzīs jauno prezidentu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pašreizējais Izraēlas prezidents Šimons Peress

Izraēlas parlamentā balsošana par jauno valsts galvu, kuram amatā būs jānomaina pašreizējais prezidents Šimons Peress, notiks 10. jūnijā, paziņojis Kneseta spīkers Jūlijs Edelšteins.

Pēc vairākiem iekšējo cīņu un nomelnošanas mēnešiem Edelšteins aicināja rīkot tīru kampaņu – “tādu, kas ciena prezidentūru, ciena Knesetu, un tādu, kas ļaus mums visiem pēc vēlēšanām cienīt izraudzīto cilvēku”. Kandidātiem ir jāsaņem vismaz desmit Kneseta deputātu atbalsts un oficiāli jāiesniedz spīkeram rakstisks lūgums līdz 27. maijam. Varbūtējo kandidātu vidū ir enerģētikas ministrs Silvans Šaloms, kuru martā policija pratināja saistībā ar 15 gadus senām apsūdzībām par seksuāla rakstura uzbrukumu. Šomēnes ģenerālprokurors noilguma dēļ pārtrauca izmeklēšanu. Iepriekšējais prezidents Moše Kacavs, kurš notiesāts par izvarošanu un citiem dzimumnoziegumiem, 2011. gada decembrī sāka izciest septiņu gadu cietumsodu. Izraēlā prezidenta amats ir ceremoniāls, bet izpildvara atrodas premjerministra rokās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kaut kā Izraēla neko nav teikusi par Krimu. Tātad pilnīgs atbalsts, vai pareizāk, notikumu režisors. Nu vajag karu Eiropā, nevar viņi bez tā.

Draugiem Facebook Twitter Google+