Ekonomika
Nauda

Pasaules Banka palīdzēs Latvijai uzlabot nodokļu administrēšanu 0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Pasaules Banka palīdzēs Latvijai efektivizēt valsts nodokļu administrēšanu, lai panāktu palielinājumu nodokļu iekasēšanā, uzlabojot nodokļu ieņēmumu mobilizāciju un samazinot saistību izpildes izmaksas sadarbībā ar Eiropas Komisiju. Latvijas valdība ir lūgusi atbalstu no Komisijas Strukturālo reformu atbalsta dienesta (SRAD), un Pasaules Banka ir noslēgusi vienošanos ar Eiropas Komisiju.

Ēnu ekonomika Latvijā tiek lēsta gandrīz 25% apmērā no oficiālā iekšzemes kopprodukta, un salīdzinājumam – Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas vidējais rādītājs ir tikai 14%. Lai arī neoficiālās daļas īpatsvars pēdējo desmit gadu laikā ir samazinājies, tas joprojām ir liels. Tāpēc valsts nodokļu administrācijas efektivitātes uzlabošana ir valdības prioritāte, informē Pasaules Banka.

“Pasaules Banka, ņemot vērā tās atzīto starptautisko kompetenci, ir labā pozīcijā darbam ar Latviju nodokļu stratēģijas jautājumos. Mēs esam pārliecināti, ka taisnīgāka un efektīvāka nodokļu sistēma var palīdzēt valstij veidot spēcīgāku ekonomiku un mazināt sociālo atstumtību,” sacīja Pasaules Bankas par Latviju atbildīgais direktors Karloss Pinerua. “Savā analītiskajā darbā mēs koncentrēsimies uz trim galvenajām jomām: PVN nemaksāšana, saistību izpildes pārvaldība un audits, kā arī Valsts ieņēmumu dienesta analītiskā kapacitāte.”

Tehnisko atbalstu nodrošinās Pasaules Banka sadarbībā ar Eiropas Komisijas SRAD. Tas ietvers dažādu PVN krāpšanas veidu analīzi un ieteikumus efektīvām metodēm PVN krāpšanas novēršanai konkrētās nozarēs, veicot atbilstošus kontroles pasākumus.

Pasaules Banka arī izstrādās metodes un instrumentus, lai noteiktu PVN plaisas pēc nozares veida un uzņēmējdarbības formas, piemēram, lieliem, vidējiem un maziem uzņēmumiem. Pasaules Bankas sniegtais tehniskais atbalsts ietvers arī ieteikumus par īstenojamo politiku un palīdzību Finanšu ministrijas un Valsts ieņēmumu dienesta speciālistiem.

Šo projektu finansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta programmu. Eiropas Komisijai un Pasaules Bankai ir kopīgs mērķis veidot konkurētspējīgas ekonomikas un veicināt izaugsmi veicinošas reformas – stratēģijas “Eiropa 2020” mērķi, kas balstīti gudrā, ilgtspējīgā un iekļaujošā izaugsmē.

LA.lv
LA
LA.lv
Ekonomika
FOTO: Tuvojas Baltijas lielākā metālapstrādes un mašīnbūves izstāde “Tech Industry 2018”
7 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvija piedalīsies “Expo 2020” Dubaijā: cer veicināt eksportu uz Āzijas valstīm
7 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
FOTO: “Mintos” atklāj, kur ieguldīs piesaistītos 5 miljonus eiro
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
Vējonis nāk klajā ar paziņojumu, kā rīkosies turpmāk
2 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Bordāns runājis ar Vējoni. Kad gaidāms nākamais solis?
1 stunda
LA
LA.lv
Dabā
Novembra beigās būs ziema, sals un sniegs – jaunākā prognoze
6 minūtes
Anna Žīgure
Latvijā
Anna Žīgure: Tas nav pilsoņu kopums, kas šobrīd jauc un smirdina gaisu Saeimas ēkā
27 minūtes
LE
LETA
Veselam
Ārstu biedrība aicina VM apliecināt konkrētu algas pielikumu NMPD darbiniekiem
1 stunda