Pasaulē
Eiropa

Pasaules līderi atbalsta britu apsūdzības Krievijai “Novičok” lietā2

Foto – LETA/REUTER

Lielbritānijas, ASV, Francijas, Vācijas un Kanādas līderi ceturtdien paziņoja, ka ir pilnībā pārliecināti – aizdomās turētie par Solsberi, Lielbritānijā, martā notikušo uzbrukumu ar nervus paralizējošo vielu “Novičok” ir Krievijas militārā izlūkdienesta pārstāvji.

“Mēs, Francijas, Vācijas, Savienoto Valstu, Kanādas un Apvienotās Karalistes līderi, no jauna paužam savu sašutumu par ķīmiskās nervus paralizējošas vielas, kas ir pazīstamas kā “Novičok”, pielietošanu Solsberi 4.martā,” teikts Terēzas Mejas, Emanuela Makrona, Angelas Merkeles, Džastina Trudo un Donalda Trampa paziņojumā.

Līderi pauda gandarījumu par izmeklēšanas gaitā panākto progresu, kā arī mudināja tos, kam ir vairāk informācijas, vērsties pie britu varasiestādēm.

“Mēs pilnā mērā uzticamies britu izvērtējumam, ka divi aizdomās turētie ir no Krievijas militārā izlūkdienesta, kas ir pazīstams arī kā GRU,” teikts paziņojumā.

Saistītie raksti

Lēmums par uzbrukumu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam teju noteikti apstiprināts Krievijas valdības augstāko amatpersonu līmenī, norādīja piecu valstu līderi.

Līderi arī aicināja Krieviju pilnībā atklāt informāciju par tās “Novičok” programmu.

Kopīgais paziņojums publiskots laikā, kad līderi tiekas ANO, lai spriestu par martā Solsberi notikušo uzbrukumu Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai.

LA.lv