×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. maijs, 2012
Drukāt

Pasaules sadraudzības skrējiens pulcē dažus desmitus dalībnieku

skrien

Šodien Rīgā notiekošajā Pasaules sadraudzības skrējiena “The World Harmony Run” posmā piedalījās vairāk nekā 30 dažāda vecuma dalībnieku, kuri ar skriešanas starpniecību vēlas paust vienotību un sadraudzību starp dažādu tautību un pārliecību cilvēkiem.

Skrējienam nav oficiālu lielu sponsoru un tā mērķis nav kādu politisku vai reliģisku ideju propagandēšana, bet drīzāk šo atšķirību izlīdzināšana, parādot, ka savā būtībā visi cilvēki ir vienlīdzīgi, kopā tiecoties pēc miera un harmonijas.

Uzrunājot skrējiena dalībniekus pie Rātsnama, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) izteica gandarījumu, ka jau otro reizi kampaņas vēsturē skrējiena posms norisinās Rīgā, kā arī norādīja, ka skriešana ir demokrātiskākais sporta veids, kas “ļauj izjust pleca un kopības sajūtu ikvienam, kas vēlas būt aktīvs sabiedrības loceklis”.

Tāpat vicemērs sacīja, ka ir gandarīts simboliski piedalīties skrējienā un to arī darīja, kopā ar Imantas bērnu nama audzēkņiem un pārējiem kampaņas dalībniekiem dodoties skrējienā līdz Rīgas pilij.

Kā ziņots, Pasaules sadraudzības skrējiena Eiropas posms sākās februārī Portugālē, kura laikā daudznacionāla skrējēju komanda astoņu mēnešu garumā ar sadraudzības lāpu apceļo 45 Eiropas valstis, ieskaitot Latviju. Skrējiena laikā tiks pieveikta aptuveni 24 000 kilometru gara distance līdz Vīnei, kur oktobrī notiks skrējiena svinīgais finišs.

Šogad skrējiens svin savu 25.gadadienu, tāpēc visā pasaulē notiek dažādas aktivitātes, lai svinētu šī pasaulē garākā stafetes veida skrējiena jubileju. Šogad skrējiena pasākumi paralēli norit Ziemeļamerikā, Āzijā, Centrālamerikā un Dienvidamerikā, Āfrikā, Austrālijā un Jaunzēlandē, kopā apciemojot vairāk nekā 100 valstis un veicot 70 000 kilometru.

2010.gadā starptautiskā komanda Latvijā veica vairāk nekā 300 kilometrus un ceļā pavadīja četras dienas, ceļā satiekot un daloties ar lāpu vairāk nekā ar 1500 cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.5
Alūksne +15.1
Daugavpils +13.8
Saldus +16
Liepāja +16.2
Jelgava +15
Ventspils +15.5
Limbaži +18
Madona +15
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+