Praktiski
Manas tiesības

Patēriņa kredīts privātpersonām: kas mainās 2018. gadā?0

Ikvienam cilvēkam ik pa laikam gribas kaut ko mainīt savā dzīvē: pārkārtot mājokli, uzsākt mācības, doties ceļojumā. Mēdz gadīties arī citi, ne tik patīkami tēriņi, piemēram, medicīniskie izdevumi vai neatliekams auto remonts. Ja Tavā bankas kontā nav pietiekamu iekrājumu izmaksu segšanai, viens no iespējamiem risinājumiem ir patēriņa kredīts privātpersonām. Jaunajā gadā patērētāju kreditēšanas nozarē nav gaidāmas lielas pārmaiņas, taču jāatzīmē, ka turpinās virzība uz atbildīgāku kreditēšanu un rūpīgāku kredītpieteikumu izvērtēšanu. Lai saņemtu vēlamo aizdevumu, Tev būs vispirms jābruņojas ar zināšanām – uzzini šajā rakstā par iespējām saņemt patēriņa kredītu 2018. gadā!

Bankas patēriņa kredīts privātpersonām VS nebanku aizdevums
Arī jaunajā gadā patēriņa kredīts būs pieejams divos veidos – kā banku aizdevums un kā nebanku kreditoru pakalpojums. Lai gan daudzi nebanku kredītdevēji pirmām kārtam ir pazīstami ar ātrajiem kredītiem, tomēr daudzi ir iekļāvuši savā piedāvājumā arī apjomīgākus patēriņa kredītus ar garāku atmaksas termiņu. Gan bankas, gan nebanku finanšu uzņēmumi piedāvā patēriņa kredītus ar līdzīgiem nosacījumiem:
* aizdevuma kredītlimita robežas svārstās no 500 līdz 15 000 eiro;
* kredīta atmaksas termiņš ir aptuveni no 3 līdz 48 mēnešiem;
* minimālā gada procentu likme ir 14% – 16%.
Daži kreditori nosaka fiksētu, citi – individuāli pielāgotu procentu likmi. Ja aizņēmējs jau izmanto kredītdevēja pakalpojumus, procentu likme var būt zemāka. Piemēram, Swedbank patēriņa kredīts ir pieejams ar draudzīgākiem nosacījumiem pastāvīgajiem Swedbank klientiem. Nebanku kredītdevēji parasti piedāvā zemāku procentu likmi aizņēmējiem ar augstu ienākumu līmeni un pozitīvu kredītvēstures statusu. Tas, kāds patēriņa kredīts ir Tev piemērotākais, atkarīgs ne tikai no procentu likmes, bet arī no citiem nosacījumiem. Pievērs uzmanību tam, vai kreditors iekasē papildu komisijas par:
* pieteikuma izskatīšanu un piedāvājuma sagatavošanu;
* kredītlīguma noformēšanu;
* izmaiņām kredītlīgumā.
Vēl viens svarīgs faktors kredīta piedāvājumu atlasē ir ķīla. Par to lasi raksta turpinājumā!

Ķīla un galvojums – riska garantijas
Patēriņa kredīta pretendentiem jārēķinās ar papildu priekšnosacījumiem, piemēram, ar ķīlas nepieciešamību. Ķīla, tāpat kā trešās personas galvojums, kalpo par garantiju kredīta atmaksai, tāpēc daži kreditori izsniedz apjomīgus patēriņa kredītus tikai pret ķīlas nodrošinājumu. Taču arī kredītu nozarē ir piedāvājumi, kas tiek radīti ar mērķi atvieglot, nevis sarežģīt aizdevuma saņemšanu.

Ķīla ir izplatīts, bet ne universāls priekšnosacījums. Piemēram, DNB patēriņa kredīts pieejams bez ķīlas, taču, lai izmantotu šo piedāvājumu, aizņēmējam jāapliecina atbilstošais ienākumu līmenis un pozitīva kredītvēsture. Tāpat arī nebanku aizdevēji ne vienmēr prasa ķīlu. No ķīlas var izvairīties, ja:
* aizņēmējam ir atbilstoša maksātspēja, regulāri un pietiekami lieli ienākumi;
* aizņēmējam ir pozitīva kredītvēsture, kas apliecina nopietnu attieksmi pret kredītsaistībām;
* patēriņa kredīta summa nav pārāk liela un netuvojas kredītlimita maksimālajai robežai.
Ja kredīta pretendentam ir bijuši kavēti maksājumi vai nav oficiālas darbavietas, patēriņa kredīts var tikt atteikts vai piešķirts ar ķīlas nodrošinājumu. Lai samazinātu atteikuma iespējas, aizņemies gudri – uzzini tālāk, kas nepieciešams, lai palielinātu savas izredzes saņemt vēlamo summu!

Patēriņa kredīts bez problēmām: kas jāpārbauda pirms aizņemšanās?
Patēriņa kredīts ir izstrādāts, lai palīdzētu cilvēkiem atrisināt dažādus dzīves sarežģījumus un uzlabot savu dzīves līmeni. Patēriņa kredīti tiek izmantoti visdažādākajām vajadzībām, un par to, vai kredīts ir labākais risinājums, lemj pats kredīta ņēmējs. Tā kā ikviena situācija ir unikāla, katrs šāds lēmums ir individuāls, taču, pateicoties speciālistu izstrādātajām vadlīnijām, izvērtēt kredīta nepieciešamību var samērā viegli. Pirms aizņemšanās ikvienam potenciālam aizņēmējam jāpārbauda:
* sava maksātspēja;
* kredīta izmantošanas mērķis;
* kredīta summas atbilstība ienākumu līmenim.
Visi šie kritēriji ir vienlīdz svarīgi – pat, ja aizņēmējam ir lieli un stabili ienākumi, nav ieteicams aizņemties impulsīviem pirkumiem. Bet, ja nauda ir vajadzīga neatliekamam un svarīgam mērķim, aizdevums nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt to summu, ko cilvēks ir spējīgs atmaksāt no saviem ienākumiem. Uzzini tālāk, no kā vēl jāizvairās, piesakoties patēriņa kredītam!

Kas ir pietiekama maksātspēja?
Ikvienam kredīta pretendentam tiek noteikts konkrēts kredītlimits, kas ir atkarīgs no aizņēmēja ikmēneša ienākumu līmeņa. Tāpat ņem vērā arī vēlamo atmaksas termiņu – jo garāks tas ir, jo lielāks kredītlimits var tikt piešķirts, taču jebkurā gadījumā galvenais kritērijs ir klienta ienākumu līmenis jeb maksātspēja. Lūk, ka to izvērtē:
* kredīta pretendentam jābūt regulāriem ienākumiem. Vairumā gadījumu tā ir darba alga, taču patēriņa kredīts var tikt piešķirts arī pensionāram vai cilvēkam, kurš saņem     pasīvos ienākumus, piemēram, no nekustamā īpašuma izīrēšanas. Galvenais, lai ikmēneša ienākumu apjoms būtu pietiekami liels, lai aizņēmējs varētu veikt līgumā noteiktos kredīta maksājumus;
* kopējais kredīta maksājumu apjoms nedrīkst pārsniegt 30%-40% no ikmēneša ienākumiem. Ja kredīta pretendentam jau ir kredītsaistības citās iestādēs, jauns kredīts tiek piešķirts tikai tad, ja tas neradīs finanšu riskus;
Kreditors vienmēr izvērtē klienta maksātspēju, un tāpat to var patstāvīgi izdarīt ikviens potenciāls aizņēmējs. Taču to, vai aizdevums ir nepieciešams konkrētā situācijā, vai noteikt tikai pats aizņēmējs. Vai zini, kā to izdarīt?

Kredīts patiešām svarīgam mērķim
Naudas aizdevums tiek piešķirts gan specifiskiem mērķiem, gan vienkārši ikdienas patēriņam. Bankas gandrīz vienmēr interesējas par aizdevuma izmantošanas mērķi, nebanku kredītdevēji parasti neprasa norādīt pieteikumā šādu informāciju. Taču, neatkarīgi no tā, kur Tu piesaki aizdevumu, kredīta nepieciešamība vienmēr jāizvērtē objektīvi. Pajautā sev, vai:
* nav iespējas iegūt naudu citur, piemēram, no iekrājumiem vai no nākamās algas?
* bez papildu summas situācija pasliktināsies, piemēram, radīsies problēmas ar veselību, nāksies atlikt sen ieplānotu ceļojumu vai mācības utt.?
* esi kārtīgi izvērtējis preci vai pakalpojumu, ko vēlies apmaksāt ar kredīta palīdzību, un esi pārliecināts, ka tas ir labākais un izdevīgākais variants?
Ja patēriņa kredīts ir nepieciešams svarīgam un kārtīgi pārdomātam mērķim, Tev atliek izvēlēties aizdevuma summu un atmaksas termiņu, kas būtu adekvāts Tavam ikmēneša ienākumu un izdevumu līmenim. Lai to izdarītu, salīdzini vairākus piedāvājumus, jo kredīta termiņi un minimālie ikmēneša maksājumi katram aizdevējam ir citādi. Jau domā, ka tam būs jāvelta vesela nedēļas nogale? Nebūt nē, jo visi patēriņa kredīti privātpersonām tagad ir apkopoti vienuviet – kredītu salīdzināšanas platformā Netcredit.lv!

Netcredit.lv – parocīgs & uzticams palīgs
DNB vai SEB patēriņa kredīts ir pazīstams daudziem, taču nesteidzies pieteikt kredītu pie visvairāk reklamētā kreditora, vispirms iepazīsties ar citām patēriņa kredīta iespējām Netcredit.lv! Šajā mājaslapā atradīsi informāciju par visiem nebanku kreditoru piedāvājumiem, tostarp par patēriņa kredītiem. Izmanto atlases filtrus, lai uzzinātu, kur pieejams patēriņa kredīts privātpersonām:
* no 20 gadiem;
* bez darbavietas;
* ar negatīvu kredītvēsturi;
* ar zemākām procentu likmēm;
* ar elastīgākajiem atmaksas nosacījumiem utt.
Jo vairāk informācijas būs Tavā rīcībā, jo pārdomātāku izvēli varēsi veikt. Iepazīsti patēriņa kredītu nozari tuvāk!

LA.lv