×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

Pāvests ticies ar Fidelu Kastro un nosodījis ASV embargo

kuba

Noslēdzot savu pirmo vizīti Latīņamerikā, Romas pāvests Benedikts XVI ticies ar Kubas komunistiskā režīma bijušo līderi Fidelu Kastro un nosodījis ASV Kubai noteikto tirdzniecības embargo.

Pāvests paziņoja, ka šādi ierobežojoši ekonomiski pasākumi netaisni nospiež Kubas tautu. ASV 1962. gadā noteiktais embargo aizliedz tirdzniecību ar “Brīvības salu”. Vienīgais izņēmums ir lauksaimniecības preces un medikamenti. Pēdējo reizi pirms aizbraukšanas uzrunājot Kubas tautu, pāvests aicināja kubiešu veidot atjaunotu sabiedrību ar plašu redzējumu un paziņoja, ka cilvēku pamatbrīvības nedrīkstētu tikt ierobežotas nevienā gadījumā. Benedikts XVI pauda cerību, ka kādu dienu šī valsts būs mājvieta visiem kubiešiem, kurā “līdzās pastāv taisnība un brīvība patiesas brālības atmosfērā”.

Šī bija Benedikta XVI pirmā vizīte Kubā un tikai otrā reize, kad katoļu baznīcas galva apmeklē šo komunistisko valsti. Benedikts XVI sekoja sava priekšgājēja Jāņa Pāvila II pēdās, kurš, apmeklējot Kubu 1998. gadā, aicināja komunistisko režīmu atvērties pasaulei. Benedikts XVI vizītes laikā centās iedrošināt uz pārmaiņām šajā noslēgtajā valstī, kā arī stiprināt valsts un baznīcas attiecības. Pavadot pāvestu Havanas lidostā, Kubas prezidents Rauls Kastro sacīja, ka svētā tēva vizīte notikusi “abpusējas cieņas atmosfērā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+