Mobilā versija
-2.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
3. maijs, 2015
Drukāt

Pazudušais un viņa manta – kad var atzīt, ka persona ir mirusi?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
SVARĪGI

Iesniegumu par personas bezvēsts pazušanu var iesniegt jebkurā policijas iecirknī visu diennakti. Iesniedzējam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Lietu personas izsludināšanai par mirušu izskata tiesā, piedaloties arī prokuroram.

Informāciju par pazudušām personām var atrast interneta mājaslapā www.bezvests.lv un Valsts policijas mājaslapā www.vp.gov.lv.

Mans tēvs aizgāja no ģimenes pirms četriem gadiem. Kādu laiku ar viņu vēl sazinājāmies, bet tad viņš pazuda pavisam. Iesniedzām iesniegumu policijā, bet nav nekādu ziņu. Ko varam darīt ar mantu, kas pieder vairākus gadus bez vēsts pazudušai personai? Vai jāvēršas tiesā? Kad var atzīt, ka persona ir mirusi, un kādā kārtībā tas notiek? ANITA RĪGĀ

Aizgādnība

Lietas par promesošas vai pazudušas personas mantas aizgādnību izskata tiesa pēc šīs personas pēdējās dzīvesvietas. Pieteikumu nodibināt aizgādnību var iesniegt personas, kuras ir ieinteresētas mantas saglabāšanā vai personas tiesību aizstāvēšanā, vai prokurors. Pieteikumā norāda apstākļus, kas apstiprina personas prombūtni, un mantas atrašanās vietu.

Ja tiesa pieteikumu atzīst par pamatotu, tā sagatavo spriedumu par aizgādnības nodibināšanu promesošas vai pazudušas personas mantai. Pēc sprieduma stāšanās likumīgā spēkā sprieduma noraksts tiek nosūtīts bāriņtiesai aizgādņa iecelšanai un promesošajai personai, ja tās uzturēšanās vieta ir zināma; ja nav – nosūta paziņojumu publicēšanai oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Aizgādnis apsargā un pārvalda promesošā mantu, bet viņam nav tiesību iejaukties pārējās lietās, izņemot īpašus gadījumos, kad tas nepieciešams. Aizgādnim par viņam uzticēto mantu jāsastāda saraksts un ik gadu par to jāziņo bāriņtiesai. Ja promesošajam rodas mantojums, to var pieņemt aizgādnis tādā pašā kārtībā, kā aizbildnis pieņem viņa aizbilstamajam piekritušu mantojumu.

Ja promesošā vai pazudusī persona atgriežas savā dzīvesvietā vai ziņo par sevi un pati dod rīkojumus par mantas pārvaldību, aizgādnību izbeidz ar tiesas spriedumu, kura aizgādnību nodibinājusi.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+