Latvijā
Kriminālziņas

Pazudusī grūtniece atrasta ceļmalā Ādažu pusē noslepkavota2

Ilustratīvs attēls. Foto – LETA

Svētdien ap pulksten trijiem dienā Rīgas reģionā, Ādažu novadā atrasta iepriekš bez vēsts prombūtnē esoša jauna sieviete bez dzīvības pazīmēm, informē Valsts policija.

Valsts policijā par notikušo ierosināts kriminālprocess, kā arī nozīmētas ekspertīzes, lai precīzi noteiktu sievietes nāves cēloni. Aizdomās par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos aizturēts 1998.gadā dzimis jaunietis, kurš patlaban ievietots īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Jaunās sievietes meklēšanas pasākumi tika uzsākti uzreiz pēc tam, kad 16.februārī ap pulksten 23 Valsts policijas Teikas iecirknī tika saņemts iesniegums par bezvēsts prombūtnē esošu 1995.gadā dzimušu sievieti.

Pēc teritoriālās piekritības izmeklēšanu pārņēma Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Saulkrastu iecirkņa amatpersonas, kuras noskaidroja, ka pirms pazušanas 16.februārī sieviete iespējams tikusies ar kādu viņai zināmu cilvēku. Taču pēc tikšanās sieviete neatgriezās savā dzīves vietā un ar viņu vairs nebija iespējams sazināties.

Saistībā ar notikušo policisti nekavējoties uzsāka izmeklēšanu, kuras rezultātā tika noskaidrota persona, ar kuru bezvēsts prombūtnē esošā sieviete pēdējo reizi manīta. 17. februārī ap pulksten 19.30, aizdomās par iespējamu noziedzīgu nodarījumu, savā dzīves vietā aizturēts 1998.gadā dzimis jaunietis.

Pēc Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieka Andreja Sozinova teiktā: “Turpinot sievietes meklēšanu, 18.februārī izvērsām plašus meklēšanas pasākumus, iesaistot kopumā aptuveni 90 cilvēku lielu policistu grupu. Meklēšanā piedalījās Valsts policijas Kriminālpolicijas amatpersonas, Ādažu, Garkalnes un Carnikavas pašvaldību policisti, Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona darbinieki, Valsts policijas Saulkrastu iecirkņa darbinieki, Valsts policijas Patruļpolicijas bataljona darbinieki, kinologi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki un meklētāji no biedrības bezvēsts.lv. Ap pulksten 14.45 noslepkavotās sievietes mirstīgās atliekas tika atrastas netālu no kādas ceļmalas Ādažu novadā.”

Lai noteiktu precīzu sievietes nāves cēloni, tika nozīmētas ekspertīzes. Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117.panta pirmā punkta – par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavota sieviete, vainīgajam apzinoties, ka viņa ir grūtniecības stāvoklī. Par šādu noziedzīgu nodarījumu persona var tikt sodīta ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

LA.lv