×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

Pērn pašnāvnieki nogalinājuši rekordlielu cilvēku skaitu

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

2016.gadā pašnāvnieku sarīkotos teroraktos gājis bojā rekordliels skaits cilvēku, noskaidrojis Izraēlas Nacionālās drošības pētījumu institūts. Piektdien publicētājā pētījumā atklāts, ka visā pasaulē šādos teroraktos pērn nogalināti 5650 cilvēki.

Kopumā 469 šādus teroraktus 28 valstīs sarīkojuši 800 pašnāvnieki. Tieši vai netieši atbildīgs par apmēram 70% to bijis džihādistu grupējums “Islāma valsts”.

Vairums pašnāvnieku uzbrukumu noticis Tuvajos Austrumos – 146 no tiem Irākā.
2015.gadā visā pasaulē tika reģistrēti 452 pašnāvnieku uzbrukumi. Tos sarīkoja 735 noziedznieki, nogalinot apmēram 4330 cilvēkus.

“Izskatās, ka pašnāvnieku terorakti būs nozīmīgs “Islāma valsts” instruments, stiprinot tās kā neuzveicamas tēlu, veidojot atturēšanu pret tās ienaidniekiem un atriebjoties par starptautiskajām darbībām pret to,” norādīja Telavivā bāzētais institūts.

Institūta statistikā atspoguļotas spridzināšanas, par kurām ziņojuši vismaz divi neatkarīgi avoti. Netiek skaitīti daudzi nepārbaudīti gadījumi, kad atbildību par spridzināšanām uzņēmušās tādas organizācijas kā “Islāma valsts”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+