×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. novembris, 2017
Drukāt

Pētījums: Latvijas nodokļu sistēma pievilcīgākā starp Baltijas valstīm (7)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Latvijā nodokļu sistēma ir pievilcīgākā Baltijas valstu vidū, bet kopumā 190 pasaules valstu vidū tā ir 13.pievilcīgākā, liecina jaunākais Pasaules Bankas un audita kompānijas “PricewaterhouseCoopers” (PwC) ziņojums par nodokļu sistēmām pasaulē.

Igaunija reitingā “Paying Taxes 2018” (“Nodokļu maksāšana 2018”) ierindojas 14.vietā, bet Lietuva – 18.vietā.

Reitingā norādīts, ka Latvijā uzņēmumu kopējā nodokļu likme ir 35,9%, mūsu valstī nodokļu nomaksai patērētais laiks ir 169 stundas, bet veicamie maksājumi ir septiņi. Savukārt Igaunijā nodokļu likme ir 48,7%, patērētais laiks – 50 stundas, bet veicamo maksājumu skaits ir astoņi. Lietuvā nodokļu kopējā likme uzņēmumiem ir 42,7%, nodokļu nomaksai patērētais laiks – 109 stundas, bet maksājumu skaits – 11.

Vidējā ES un EFTA nodokļu likme ir 39,6%, administrēšanas laiks ir 161 stunda, bet veicamo maksājumu skaits ir 12. Pasaulē kopumā vidējā uzņēmumu nodokļu likme ir 40,5%, nodokļu aprēķināšanai un samaksai nepieciešamas 240 stundas un 24 maksājumi.

Pievilcīgākā nodokļu sistēma, pētījuma autoru vērtējumā, pasaulē ir Katarā, kam seko Apvienotie Arābu Emirāti, Honkonga, Islande, Bahreina, Kuveita, Singapūra, Dānija, Jaunzēlande un Maurīcija.

Lielbritānija ir ierindota 23.vietā, Šveice- 19.vietā, Luksemburga – 21.vietā, Zviedrija – 27.vietā, Austrālija – 26.vietā, ASV – 36.vietā, Krievija – 52.vietā, Vācija – 41.vietā, Ukraina – 43.vietā, Ķīna – 130.vietā un Japāna – 68.vietā.

Savukārt vislielākās problēmas nodokļu samaksas jomā ir Venecuēlā, kas ierindota pēdējā vietā, nedaudz atpaliekot no Čadas, Centrālāfrikas Republikas un Bolīvijas.

Pētījumā 190 valstis un teritorijas sarindotas, ņemot vērā uzņēmumiem noteikto nodokļu maksājumu procedūru skaitu, laiku, kāds uzņēmumiem nepieciešams nodokļu saistību izpildei, un kopējo korporatīvo nodokļu slogu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vai tās 169 stundas nozīmē, ka jārukā viss mēnesis, lai nomaksātu nodokļus? Kā pelnot tikai nodokļus var ierindoties top 12? Cik minūtes paliek lai oficiāli pelnītu sev?

  2. Latvijas nodokļu sistēma nav pievilcīga pat Latvijas iedzīvotāju vidū! Tieši ES neatbilstošās nodokļu sistēmas dēļ,darbspējīgie iedzīvotāji pamet valsti.Jo kā gan var būt pievilcīga 21% PVN likme pat pašiem nepieciešamākajiem ikdienas pārtikas produktiem,kas ir otra augstākā pasaulē,bet apbedīšanas un kremēšanas pakalpojumiem pat pati augstākā visā pasaulē! Lielākajā daļā pasaules valstu šiem pakalpojumiem tiek piemērota 0% nodokļa likme! Izraēlā,piemēram,šāds nodoklis tiek uzskatīts par amorālu! Ar PVN netiek aplikti apbedīšanas un kremēšanas pakalpojumi,piemēram,Anglijā,Īrijā,Nīderlandē,Norvēģijā,Zviedrijā,Dānijā,Lietuvā,Polijā,Itālijā,Šveicē,Melnkalnē,Kiprā,Gruzijā,Izraēlā,Ķīnā,Japānā,Indijā,Bangladešā,Šrilankā,Pakistānā,Nepālā,Mjanmā,Indonēzijā,Austrālijā,Jaunzēlandē,Filipīnās,Brazīlijā,Venecuēlā,Kolumbijā,Gajānā,Dominikā,Bermudās,Bahamu salās,Nīderlandes Antiļu salās,Kubā,ASV Virdžīnu salās,Dienvidāfrikā,Zambijā,Namībijā,Ugandā,Kenijā,Nigērijā,Ruandā utt.

  3. Latvijas nodokļu sistēma nav pievilcīga pat Latvijas iedzīvotāju vidū! Jo kā gan var būt pievilcīga 21% PVN likme pat pašiem nepieciešamākajiem ikdienas pārtikas produktiem,kas ir otra augstākā pasaulē,bet apbedīšanas un kremēšanas pakalpojumiem pat pati augstākā visā pasaulē! Lielākajā daļā pasaules valstu šiem pakalpojumiem tiek piemērota 0% nodokļa likme! Izraēlā,piemēram,šāds nodoklis tiek uzskatīts par amorālu! Ar PVN netiek aplikti apbedīšanas un kremēšanas pakalpojumi,piemēram,Anglijā,Īrijā,Nīderlandē,Norvēģijā,Zviedrijā,Dānijā,Lietuvā,Polijā,Itālijā,Šveicē,Melnkalnē,Kiprā,Gruzijā,Izraēlā,Ķīnā,Japānā,Indijā,Bangladešā,Šrilankā,Pakistānā,Nepālā,Mjanmā,Indonēzijā,Austrālijā,Jaunzēlandē,Filipīnās,Brazīlijā,Venecuēlā,Kolumbijā,Gajānā,Dominikā,Bermudās,Bahamu salās,Nīderlandes Antiļu salās,Kubā,ASV Virdžīnu salās,Dienvidāfrikā,Zambijā,Namībijā,Ugandā,Kenijā,Nigērijā,Ruandā utt.

  4. Trīsa Baltijas valstis neatrodas uz citas planētas Atbildēt

    Lasītājus vairāk interesē,cik pievilcīga ir Latvijas nodokļu sistēma vismaz starp Eiropas valstīm!

  5. Nu gan melo?!? Noteicošais valstī ir iedzīvotāju labklājības līmenis, taču Latvijā tas ir trešās valsteles līmenī. No mums tikai plēš nenormāli augstus nodokļus, drīz jau uzliks par saules gaismu un elpojamo gaisu?!? Latvijā vidējais ienākums esot 900,- eu/mēn?!? Murgs! Citās valstīs reālie visu cilvēku ienākumi ir daudz normālāki kā Latvijā, tad arī nodokļus un citas nomaksas var samaksāt bez liekiem pārdzīvojumiem, bet mums katru reizi ir jādomā – kam šomēnes nemaksāt, lai nopirktu kādu ļoti nepieciešamu lietu ģimenei?!? Pretīgā divkosība, samaziniet uzpūsto valsts aparātu, veiciniet tautsaimniecības attīstību, atbalstiet titulnācijas elementāras izdzīvošanas centienus! Jūs esat aizmirsuši – kas ir valsts, – tā nav pašpasludinātas vietējās sabiedrības elites slaucamā govs; BET – noteikta cilvēku kopa ar vienu valodu, kultūras vērtībām, sadzīves tradīcijām organizē savu valsts iekārtu, lai aizsargātos no ārējiem ienaidniekiem un dzīvotu ar savu personisko darbu sastrādātā un nopelnītā labklājībā!!!

  6. Ja palasa oriģinālu angļu valodā, tad tur ir nedaudz savādāk. )))

  7. Kaut kā šis “pētījums” iet pretrunā ar citiem pētījumiem. Izskatās pēc apmaksāta un sarunāta pētījuma.

Draugiem Facebook Twitter Google+