Mobilā versija
-2.9°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
29. augusts, 2013
Drukāt

Pētījums: Zemes iedzīvotāji patiesībā ir marsieši

LETA/EPALETA/EPA

Par dzīvības veidošanos uz Zemes jāpateicas svarīgam minerālam, kas atdalījās no Marsa, uzskata jaunas zinātniskās teorijas izveidotāji.

Tā bija ķīmiskā elementa molibdēna forma, kas neļāva dzīvības stūrakmenim – oglekļa molekulām – pārvērsties darvai līdzīgā masā.

Idejas autors ir Vestheimeras Zinātnes un tehnoloģiju institūta profesors Stīvens Beners, kurš atklājumu prezentēja starptautiskā ģeoķīmijas konferencē Florencē.

“Molibdēns varēja ietekmēt dzīvības veidošanos tikai lielā oksidācijas pakāpē,” skaidro Beners. “Tāda molibdēna forma nevarēja būt sastopama uz Zemes laikā, kad sāka rasties dzīvība, jo pirms trim miljardiem gadu uz Zemes virsmas bija ļoti maz skābekļa, bet uz Marsa tas bija.”

Tajā laikā gan Zemi, gan arī Marsu satricināja komētas un asteroīdi. Tādā veidā Marsa minerāli atdalījās no planētas, un gravitācijas spēks tos beigu beigās piesaistīja Zemei.

Nesena Marsa meteorīta analīze parādīja, ka tajā ir molibdēns un bors, kas arī palīdzēja attīstīties dzīvajai dabai.

“Pamazām veidojas pierādījumu bāze, kas liecina, ka patiesībā mēs visi esam marsieši un ka dzīvība aizsākās uz Marsa, bet vēlāk ar akmeņu palīdzību nonāca uz Zemes,” uzskata Beners.

“Taču tā bija veiksme, ka mēs nonācām šeit,” viņš norāda. “No abām planētām Zeme ir piemērotākā dzīvības uzturēšanai. Ja mūsu hipotētiskie priekšteči būtu palikuši uz Marsa, iespējams, ar to viss arī būtu beidzies.”

Citas teorijas par dzīvības rašanos uz Zemes vēsta, ka ūdeni esot atnesušas komētas, kas iesauktas par “netīrajām sniega pikām”. Tās sastāv no ledus un putekļiem, kas radās Saules sistēmas veidošanās gaitā.

Vēl viena teorija paredz, ka baktērijas atceļoja uz kosmosa iežiem un atrada labvēlīgu vidi jūrā.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+