Mobilā versija
+3.8°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
29. augusts, 2013
Drukāt

Pētījums: Zemes iedzīvotāji patiesībā ir marsieši

LETA/EPALETA/EPA

Par dzīvības veidošanos uz Zemes jāpateicas svarīgam minerālam, kas atdalījās no Marsa, uzskata jaunas zinātniskās teorijas izveidotāji.

Tā bija ķīmiskā elementa molibdēna forma, kas neļāva dzīvības stūrakmenim – oglekļa molekulām – pārvērsties darvai līdzīgā masā.

Idejas autors ir Vestheimeras Zinātnes un tehnoloģiju institūta profesors Stīvens Beners, kurš atklājumu prezentēja starptautiskā ģeoķīmijas konferencē Florencē.

“Molibdēns varēja ietekmēt dzīvības veidošanos tikai lielā oksidācijas pakāpē,” skaidro Beners. “Tāda molibdēna forma nevarēja būt sastopama uz Zemes laikā, kad sāka rasties dzīvība, jo pirms trim miljardiem gadu uz Zemes virsmas bija ļoti maz skābekļa, bet uz Marsa tas bija.”

Tajā laikā gan Zemi, gan arī Marsu satricināja komētas un asteroīdi. Tādā veidā Marsa minerāli atdalījās no planētas, un gravitācijas spēks tos beigu beigās piesaistīja Zemei.

Nesena Marsa meteorīta analīze parādīja, ka tajā ir molibdēns un bors, kas arī palīdzēja attīstīties dzīvajai dabai.

“Pamazām veidojas pierādījumu bāze, kas liecina, ka patiesībā mēs visi esam marsieši un ka dzīvība aizsākās uz Marsa, bet vēlāk ar akmeņu palīdzību nonāca uz Zemes,” uzskata Beners.

“Taču tā bija veiksme, ka mēs nonācām šeit,” viņš norāda. “No abām planētām Zeme ir piemērotākā dzīvības uzturēšanai. Ja mūsu hipotētiskie priekšteči būtu palikuši uz Marsa, iespējams, ar to viss arī būtu beidzies.”

Citas teorijas par dzīvības rašanos uz Zemes vēsta, ka ūdeni esot atnesušas komētas, kas iesauktas par “netīrajām sniega pikām”. Tās sastāv no ledus un putekļiem, kas radās Saules sistēmas veidošanās gaitā.

Vēl viena teorija paredz, ka baktērijas atceļoja uz kosmosa iežiem un atrada labvēlīgu vidi jūrā.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+