×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2012
Drukāt

Pie Jūrkalnes novērots virpuļviesulis

Foto-LETAFoto-LETA

Sestdien, 21.jūlija vakarā, jūrā pie Jūrkalnes novērots virpuļviesulis, liecina aculiecinieku ievietotie videoklipi vietnē “Youtube” un Jūrkalnes pagasta padomes tvitera kontā sniegtā informācija.

Par virpuļviesuli pie Jūrkalnes ziņo vairāki sociālā tīkla “Twitter” lietotāji.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā informēja, ka sinoptiķiem Jūrkalnē nav meteostacijas, tāpēc virpuļviesulis oficiāli nav reģistrēts.

Tomēr meteorologi redzējuši internetā izvietotos videomateriālus un apstiprina, ka tas ir virpuļviesulis, kas veidojies krasu temperatūras kontrastu (ūdens temperatūra ir būtiski augstāka nekā temperatūra gaisā) ietekmē. Šādos laika apstākļos virpuļviesuļa veidošanās ir ļoti iespējama.

Tomēr virpuļviesulis nav bīstams cilvēkiem un citām dzīvām būtnēm. Nonākot uz sauszemes, tas pārstāj eksistēt, nenodarot būtiskus postījumus, skaidroja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Šī ir otrā reize neilgā laika posmā, kad šāda dabas parādība novērota Latvijas piekrastē.

Arī 13.jūlija pēcpusdienā Kolkas ragā tika novērots virpuļviesulis, pastāstīja aculiecinieks Uldis Krustiņš.

Virpuļviesulis ap plkst.14.20 izveidojās Rīgas jūras līča pusē. Parādība ilgusi aptuveni 5-6 minūtes.

Aculiecinieks sacīja, ka virpuļviesulis bijis vērojams jūrā piecus līdz sešus kilometrus no krasta. Jūras krastā pūtis neliels vējš un nedaudz ducinājis pērkons. “Visādā gadījumā bailīgi nebija,” teica Krustiņš.

Virpuļviesuļi Latvijā novēroti vairākkārt. Tie rodas stipra vēja, pat līdz 30 metriem sekundē, un negaisa apstākļos. Šāda dabas parādība pārsvarā vērojama jūnijā un jūlijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+