Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
12. septembris, 2016
Drukāt

Gaiziņa dāvinājumam pagaidām nepārvarami šķēršļi. Pieci īpašumu dāvinājumi Latvijas valstij (1)

Gaiziņkalns atrodas 311,6 m virs jūras līmeņa. Foto - Ivars BušmanisGaiziņkalns atrodas 311,6 m virs jūras līmeņa. Foto - Ivars Bušmanis

Plašu sabiedrības rezonansi izraisījusi Gaiziņkalna īpašnieces Ineses Apeles vēlme dāvināt Latvijas valstij savu īpašumu, ko varētu būt iekārojis arī krievu miljonārs, taču Latvijas augstākā kalna īpašniece sava nodoma īstenošanā sastapusies ar pagaidām nepārvaramiem šķēršliem.

Privātpersonu vai uzņēmumu dāvinājumi valstij nav bieži izplatīta parādība, nav arī vienota reģistra par valsts pieņemtajām dāvanām. Šos piemērus, pēc “Latvijas Avīzes” lūguma, apkopojusi Valsts kanceleja:

AS “Olainfarm” 2011.gadā dāvina bīstamo atkritumu glabātavu – baseinu un dziļurbumu.

Ogres rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība 2002.gadā dāvina zemesgabalu 892 m2 Ogrē.

Žanis Žukovskis 2008.gadā dāvina nekustamo īpašumu “Dorisa” 4,2 ha platībā Ciblas novada Ciblas pagastā izmantošanai Latvijas valsts aizsardzības vajadzībām.

Ilona Pitkeviča 2008.gadā dāvina nekustamo īpašumu “Saliena-97” 2665 m2 platībā un divas būves Daugavpils novada Salienas pagastā izmantošanai Latvijas valsts aizsardzības vajadzībām.

Gaujas nacionālā parka fonds 2013.gadā dāvina par iedzīvotāju saziedoto naudu tapušo Līgatnes lāču māju, lai to varētu pilnībā pabeigt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Valstij davinat kads stulbums ta jau visu pardevusi ar visiem patratikatiem Ja tev sirds ir tad nu valstij Gaizinu neatdo ceru ka vari kadam cilvekam uzticeties un atdot vinam ne jau musu smirdigajai lLatvijai ne jau Latvija pie vainas bet tie 100 kropli kas dara ar visu kas mums svets

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+