×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. decembris, 2014
Drukāt

Piecu plānošanas reģionu vietā VARAM grib veidot deviņus (13)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) eksperti ir izstrādājuši koncepciju par deviņu plānošanas reģionu modeli pašreizējo piecu vietā, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Patlaban Latvijā ir pieci plānošanas reģioni – Vidzemes, Latgales, Zemgales, Kurzemes un Rīgas. Taču VARAM izstrādātā koncepcija paredz, ka plānošanas reģioniem jābūt veidotiem ap deviņām republikas nozīmes pilsētām.

Lai gan pašreizējie plānošanas reģioni darbojas itin sekmīgi, pēc ministra domām, Zemgales reģions ir neloģiski izveidots, jo kā attīstības centri ir Jēkabpils un Jelgava, taču starp tām nemaz nav tiešās satiksmes. “Tas ir samocīti izveidots reģions. Ir skaidrs, ka patlaban ir atsevišķas problēmas, kuras varētu atrisināt ar šādu jauno modeli,” teica ministrs.

Koncepcija ir sagatavota un jau atrādīta dažādos politikas līmeņos. Taču šis modelis netikšot nevienam uzspiests, un turklāt vēl ir gaidāmas diskusijas, kurās, iespējams, tiks pierādīts, ka šāds modelis nemaz nav labs un jāpaliek pie pašreizējiem pieciem plānošanas reģioniem. Arī valdībā šo koncepciju nav plānots prezentēt tik drīz, atzina Gerhards.

“Kamēr nebūsim to izdiskutējuši ar Latvijas Pašvaldību savienību, plānošanas reģioniem, pilsētām. Tas nenotiks ātri, tas būs ilgi,” viņš prognozēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Varbūt pašu VARAM būtu jāpārceļ uz Rēzekni?

 2. Vai nepietiek jau ar pulksteņu rādītāju grozīšanu turp atpakaļ,Gerhard?

 3. Atcerērties Gerhardam derētu arī par 2010.gadā paša atbalstīto Daugavas kuģojamā ceļa izveidi!

 4. Jā… ko lai saka, cits par citu gudrāks – lasi (stulbāks). Trūkst vārdu. Pielaid šos dīkdieņus pie atbildīgāka amata, tad zini, ka sabojās to pašu, kas jau ir – uz nebēdu.
  Pilnīgs stulbums, piedodiet, bet nervi vairs netura uz to visu vēl aizvien skatoties.
  Ko brīnāties, ka Latvija paliek tukša?!!

 5. Vai tad ar 23 gadiem plānošanai vēl nepietika?

 6. cetru oranzo silu vieta , gerhards veidos devinas nacionalas savienibas siles, kuras bus jaapmaksa Latvijas nodoklu maksatajiem

 7. Varbūt tomēr vajadzētu atcerēties par Sēliju… Tagad tā daļa mākslīgi ievilkta Zemgalē…

 8. Ierēdņu mums ir nepietiekami! Pat valsts uzņēmumu padomes būs tikai 2016.gadā!

 9. Darbs dzīs darbu – līdz šim VARAM kasīja tikai vienu olu, tagad kasīs abas …

 10. Jo vairāk reģionu,jo vairāk ierēdņu-jo vairāk naudas var ieshēmot.

 11. Tā ir, kad āzi ieceļ par dārznieku, nopostīs visu …braukādams izpriecas braucienos

 12. Kārtējā muļķība, kur tērēt naudu. Vai iedzīvotājiem no tā kaut kas mainīsies? Nē. Tikai iztērēs līdzekļus un algos ierēdņu parazītus, kas plānos un pārplānos, lai tēlotu, ka strādā. Bet par būtisko, lai labvēlīgi ietekmētu tautas dzīvi nedomā. Labāk to naudu būtu atdevuši nabagiem un dzīvnieku patversmēm – vismaz reāls labums būtu, citādi nauda vējā, gluži kā salūts.

 13. Jocīgs nosaukums – plānošanas reģions. Vajadzētu arī darīšanas reģionus, jo citādi tikai ar plānošanu vien nodarbosies Un kā vispār tos reģionus senāk sauca? Iztikām bez reģioniem, jo bija Vidzeme, Latgale, Kurzeme, Zemgale. Eiropa nesapratīs? Nu un tad! Tad jau varēja saukt par pusēm, kā tagad ir iegājies. Ja es esmu no Vidzemes, tad mani var saukt par vidzempusnieku? Vispār jau ta reģionu būšana ir tāda īsta ākstīšanās un klanīšanās Eiropas priekšā.

Draugiem Facebook Twitter Google+