×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2017
Drukāt

Piemaksas valsts iestādēs un ministrijās sasniegušas 81 miljonu eiro (25)

Finanšu ministrijas ēka. Foto - LETAFinanšu ministrijas ēka. Foto - LETA

Pērn piemaksas valsts iestādēs un ministrijās sasniegušas 81 miljonu eiro, turklāt tās galvenokārt piešķirtas formāli, secināts Valsts kontroles (VK) revīzijā “Par Latvijas Republikas 2016.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem”.

Analizējot noteiktu piemaksu saņēmušo darbinieku īpatsvaru, VK konstatējusi, ka, piemēram, Finanšu ministrijā (FM) piemaksu par personisko darba ieguldījumu un darba kvalitāti saņem 94% darbinieku un tā tiek maksāta 10-12 mēnešus gadā.

Arī atalgojuma mainīgās daļas elementu atšķirība uz vienu darbinieku gadā ministriju centrālajos aparātos ir būtiska. Piemēram, prēmijas, naudas balvas un piemaksas, kas saistītas ar darba rezultātu uz vienu darbinieku gadā ir robežās no 815 eiro Aizsardzības ministrijā līdz 1553 eiro Zemkopības ministrijā, piemaksas par aizvietošanu no 451 eiro Ārlietu ministrijā līdz 1736 eiro Veselības ministrijā, piemaksas par darbu ārpus darba laika un citas speciālās piemaksas no 0 eiro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā līdz 3136 eiro Izglītības un zinātnes ministrijā, atvaļinājuma pabalsti no 0 eiro Satiksmes ministrijā līdz 704 eiro FM.

VK secinājusi, ka lielākais piemaksu apmērs 2016.gadā – 1,62 miljoni eiro – ir izmaksāts FM, kam seko Zemkopības ministrija ar 1,06 miljoniem eiro un Vides un reģionālās aizsardzības ministrija ar 719 809 eiro. Šīs ministrijas ir arī sešu ministriju skaitā, kurām ir lielākais atlīdzības finansējuma apmērs eiro uz vienu darbinieku. Procentuāli lielākais darbinieku skaits, kas ir saņēmis kādu no šiem materiālās stimulēšanas veidiem, ir Zemkopības ministrijā – 58%, FM centrālajā aparātā – 55%, un Vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministrijā – 40%.

VK norāda, ka arī ministriju un centrālo valsts iestāžu 2016.gada finanšu revīzijās, detalizēti analizējot piemaksas par personisko darba ieguldījumu un darba kvalitāti piešķiršanu, konstatēts, ka atsevišķos resoros šī piemaksa tiek noteikta gandrīz visiem iestādes darbiniekiem un gūstama pārliecība, par kādu ieguldījumu šī piemaksa tiek piešķirta, kā arī pats piešķiršanas process ir formāls – piemaksas piešķiršanas pamatojumi ir vispārīgi, neietver konkrētus apsvērumus šādas piemaksas piešķiršanai, nav skaidri nošķirami no citu piemaksu, piemēram, piemaksas par papildu darbu, piešķiršanas pamatojuma.

Tāpat VK secinājusi, ka kopējais atalgojuma mainīgās daļas apmērs uz vienu darbinieku gadā ministriju centrālajos aparātos salīdzinājumā ar 2015.gadu ir palielinājies par 367 eiro. Arī atšķirības atalgojuma mainīgās daļas apmērā uz vienu darbinieku gadā ministriju centrālajos aparātos ir būtiskas – Zemkopības ministrijā tas sasniedz pat 5606 eiro gadā uz vienu darbinieku, kamēr Tieslietu ministrijā – 2359 eiro gadā uz vienu darbinieku.

Kopumā VK secina, ka piemaksu par personisko darba ieguldījumu un darba kvalitāti piešķiršanas process ir formāls – piemaksas piešķiršanas pamatojumi ir vispārīgi, neietver konkrētus apsvērumus šādas piemaksas piešķiršanai, nav skaidri nošķirami no citu piemaksu, piemēram, piemaksas par papildu darbu.

Šodien preses konferencē VK vadītāja Elita Krūmiņa uzsvēra, ka VK nav pret piemaksām un bonusiem, tomēr piemaksu izmaksas sistēmai ir jābūt caurredzamai.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Finansu ministrei- Danai Reizniecei un vinas ministrijai jau visvairak ir piemaksas un premijas. Vinai tacu tad, kad ies dekreta- ar vajadzes naudu. Tai ministrei nav ne kauna ne goda, jo tadu vardu ka Gods vina nekad nav cienijusiun drosi vien nezina kas tads ir!!!!!!

 2. Kaa tiem pidarasiem nav kauna zagt..un skandina, ka latvijai naudas nav..viss slikti..pabalstiem nesanaak..riebjas..nozjeelojamaa valdiiba..

 3. Kā lai nepieaug?! Pieaug taču arī ierēdņu skaits ministrijās un iestādēs,tiek izveidotas arvien jaunas padomes! Cik ģenerāļu jau nav saražots?

 4. Naudas budžetā pietiek, vajag pareizi sadalīt !

 5. Kroplji visa valsts parvalde un ierednji.. resnas kaujamas cukas nekas vairaak…

 6. par ko???? Viņi pat savu algu nav nopelnījuši, ja esam tur kur esam

 7. ja valsts ir tur, kur viņa ir, tad kurš no šiem cilvēkiem vispār ir pelnījis kaut kādus bonusus, ja pat nav saprotams, par ko alga maksāta, viņi pat savus pamata darba pienakumus nav pildījuši

 8. VAI TIESAM NAV NEVIENA KAS IESTATOS PAR TAISNIGUMU.MES TIKAI KLUSEJAM UN MAKSAJAM NODOKLUS VAIRAK UN VAIRAK ,LIDZ DAUDZI UZNEMUMI AIZVERAS..

 9. Valdībai tak ir vara, kuru veiksmīgi izmanto savā labā!Galvenais tak ka mūsu valdība ir paēdusi un var dzīvot, nevis izdzīvot! Viņiem nav laika aizdomāties par to, ka arī citiem tautiešiem ir dota tikai viena dzīve, kura aizrit sekundi pa sekundei neatgriezeniski! Un nav laika gaidīt….., kad beidzot kļūs labāk….arī citi cilvēki grib dzīvot, nevis izdzīvot…

 10. lūk jums nauda medicinai, ja vel likvidetu liekās ierēdņu vietas, tad vispār mediķi aizrītos ar naudas plūsmu. bet vārna vārnai jau acīs neknābs.

  • Vissmieklīgākais, ka līderos ir FM, kam taču ir jātur “naudas maks” un būtu jārūpējas par naudas efektīvu un atbilstīgu izlietojumu. 27 gadus tas nav nodrošināts, bet – piemaksas vislielākās….

 11. Latvijā ir daudz izglītotu,spējīgu un mazāk prasīgu jaunu cilvēku, ar ko aizstāt ielikteņus, kas strādā tā, ka viss iet uz leju, bet mēģinājums viņus iekustināt ar naudu rāda tikai jaunas neveiksmes -ne var, ne grib.Spējēgiem, radošiem Latvijā vietas nav. Tās aizņem partijas un komjaunatnes līderu pēcteči , bet tie – kāds nu kurš ir, ne jau tie godīgākie, apzinīgākie un spējīgākie. Viņiem viss – nešing spešial.

 12. Nolādētie malači

 13. Kā tanī vecā dziesmā Atbildēt

  Lai ripo tēva (tautas) dotie rubuļi ! (iz senas studentu ziņģes)

 14. Visus uz asa mieta!

 15. Kā tanī vecā dziesmā... Atbildēt

  Lai ripo tēva (tautas) dotie rubuļi ! (iz vecas studentu ziņģes)

 16. NAV,KO BRĪNĪTIES ,KA MEDICĪNAI NEPIETIEK NAUDAS.

 17. Nu ko,mums,pensionāriem tak arī būs baigās piemaksas,varbūt,ka laimējas un sanāk pat vairāk nekā 5 eiro. Un varbūt laimējas vēl vairāk un ne visu šo piemaksu atņem ar ienākumu nodokli no pensijām!
  Lai tak tie smirdošie rīmas aizrijas,gaidot,kad nu beidzot visi pensionāri būs apmiruši. Jo no mums tak viņiem nav vairs nekāda labuma.

 18. jau 27 gadus ierēdniecība laupa šo valsti un cilvēkus, un mierīgi turpina to darīt, tāpēc izbrīnu rada šis raksts, liekas , ka tā satādītājs visu laiku dzīvojis uz mēness. tauta pati ir to izvēlējusies jau 90 -tajos ar saukli: ” Kaut vai pastalās , bet eiropā…..”.
  Nu pastalās arī esat! Viss kārtībā.

 19. Skolotājs ar pusslodzi Atbildēt

  Latvija ir neizdevusies valsts! Strādnieki nevar savilkt kopā galus, bet ierēdņi “rīko dzīres mēra laikā”.

 20. uh,kā dzīvo!!Valsts valstī!!Tautai atmet pelavas,

 21. uh,kā dzīvo.!!!!Valsts valstī.Tautai atmet pelavas ,lai aizrijas un neprasa vairāk.

 22. Lai ir par ko nopirkt patvēruma mājokļus rietumos. Kad ies vaļā… Biedē tak visu laiku.

Draugiem Facebook Twitter Google+